Egzamin gimnazjalny rozpoczęty. Uczniowie już po pierwszym dniu testów [FILM]

REKLAMA

Dziś, w środę, 23 kwietnia, dla prawie 380 tysięcy młodych Polaków niezwykle ważny dzień. We wszystkich gimnazjach w kraju rozpoczął się egzamin dla trzecioklasistów. Test z języka polskiego i WOS-u zaliczali także uczniowie z płockich placówek. Jak oceniają pierwszą część egzaminu?

Na początek uczniowie z polskich gimnazjów musieli zmierzyć się z testem z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, tuż po nim rozpoczęła się druga część – egzamin z języka polskiego. Udaliśmy się pod jedną z płockich placówek, by sprawdzić emocje młodych płocczan tuż po wykonaniu jednego z najważniejszych testów w ich szkolnym życiu. Jak się okazało, opinie były mocno podzielone.

PowiązaneTematy

Dla części uczniów Gimnazjum nr 5 w Płocku, środowy egzamin był ławy, dla innych wręcz przeciwnie. Niezmiennie jednak najwięcej problemów gimnazjalistom sprawił język polski, a konkretnie rozprawka, którą musieli napisać. – Trzeba było napisać coś o ciekawości – wspomina uczennica G5. – Mam nadzieję, że dobrze mi poszło – dodała, typując wynik w okolicach 50 procent.

W czwartek na gimnazjalistów czekają kolejne egzaminy. Szkoły sprawdzą wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, a także z matematyki. To właśnie czwartkowy test spędza uczniom Gimnazjum nr 5 najwięcej snu z powiek. Młodzi płocczanie obawiają się szczególnie królowej nauk – matematyki.

Trzeci dzień egzaminu to test z języka obcego. Rozpocznie się on punktualnie o godzinie 9. Uczniowie polskich gimnazjów napiszą test z jednego z wybranych przez siebie języków obcych, wśród których – tradycyjnie – króluje język angielski.

Zobaczcie naszą sondę sprzed Gimnazjum nr 5 w Płocku!