EchoSonda: Wraca obowiązkowa służba wojskowa. Co na to licealiści? [WIDEO]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pogłoski o planach powrotu obowiązkowego poboru do wojska krążą od dłuższego czasu. Taki projekt zgłosił nawet wiceminister obrony narodowej Waldemar Skrzypczak. Plotki okazały się faktem. Rząd wznowił zawieszoną w 2010 roku obowiązkową służbę wojskową. Co na to płoccy licealiści? Zapytaliśmy!

Zgodnie z zapowiedziami rządu, pobór rozpocznie się w listopadzie br. i obejmie m.in. mężczyzn urodzonych w 1996 roku. Tradycyjnie przeprowadzą go wojewodowie, przy współpracy z szefami wojewódzkich sztabów wojskowych oraz wójtów, starostów, burmistrzów i prezydentów miast.

Pobór pozwoli określić zdolność 18-latków do pełnienia czynnej służby wojskowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej z dnia 28 listopada 2006 r., zostanie on przeprowadzony wśród mężczyzn urodzonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stawiennictwo przed komisją lekarską jest obowiązkowe.

Obowiązkowa służba wojskowa ma potrwać 18 miesięcy. Wykluczone z niej zostaną jedynie osoby, które ze względu na stan zdrowia są czasowo niezdolne do odbycia zasadniczej służby lub te, które rozpoczęły bądź kontynuują naukę. Co ważne, do poboru mogą stawać studenci i studentki wyższych szkół morskich (posiadające zgodę rektora), a także osoby kończące naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2006 r.

O opinię w tej sprawie zapytaliśmy licealistów III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Zobaczcie naszą sondę.

Podziel się:

18 komentarzy

 1. Prima Aprilis , żadnego poboru nie będzie gwarantuję to wam , i przeczytałem już kilka opinii pedałków bojących się poboru , jak wkroczą obce wojska i zabiorą wam wolność też będziecie mówili że nie macie wojskowych aspiracji ? W dupach się po przewracało i dlatego pobór powinien być obowiązkowy.

 2. idiotyzm… jakim prawem zmuszać ludzi, którzy mają inne ambicje i wojsko jest im zupełnie obce?!
  każdy ma możliwość służby w silach zbrojnych RP i nie uważam, że przymusowa służba przywróci “męskość” u “chłopców” – może być jedynie męczarnią dla większości, gdyż nie każdy stworzony jest po to by zostać żołnierzem( tak samo jak lekarzem, czy prawnikiem, bądź kimkolwiek innym)

  • nie kazdy. teraz zeby pojsc do wojska trzeba miec mature -.-.
   a takto ludzie ktorzy poslizgneli sie i niezdawali albo cos maja szanse sie wybic.
   i Tyle *** niebedzie do ****.!

   • nie wiem czy wiesz, ale na zwykłego trepa nie trzeba miec nie wiadomo jakich wyników z egzaminu maturalnego. wystarczy ten egzamin zdać. a jest on debilnie prosty…

  • No niestety nie każdy, a teraz jest ciężko się dostać .. poza tym, zmienisz zdanie za parę lat, Polska zaczyna obrastać w samych ektomorfików, Wszystko było by fajne gdyby coś ze sobą robili, jeszcze trochę i mężczyzna będzie dorównywał sile kobiecie, będzie się malował.

   W dawnych czasach była służba obowiązkowa i nikt nie narzekał.. czy był stworzony do tego czy nie po służbie wychodził człowiek inny. a teraz RODZĄ SIĘ BIBERY I STRACH DUPĘ ŚCISKA

 3. Jak by pozbyli się nękania i gnębienia to w porządku, nawet i 2 lata ale jeśli państwo zapewni później możliwości rozwoju, pracy itd. ;3

 4. Z-tka wraca ? I dobrze !! W końcu mężczyzna będzie mężczyzną a nie dupą w rurkach… Ta sonda mogła by zawitać to Elektryka w Płocku :)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji