EchoSonda: Wakacje oficjalnie rozpoczęte [WIDEO]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ostatni piątek czerwca od zawsze wiązał się z jedną ze szczęśliwszych chwil dla każdego ucznia. Tego właśnie dnia, we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce, rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. A jak uczniowie z Płocka oceniają zakończony rok szkolny? Jakie mają plany wakacyjne? Sprawdziliśmy w naszej EchoSondzie.

Nasza ekipa udała się pod jedną z płockich szkół, by zapytać młodzież z naszego miasta o odczucia, związane z odebranym świadectwem. – Jestem zadowolona, choć do czerwonego paska zabrakło mi kilku ocen – powiedziała jedna z uczennic Gimnazjum nr 13 w Płocku. – Mi też kilku zabrakło… a właściwie zabrakło wszystkich ocen do paska – śmiał się kolejny z przepytanych przez nas uczniów.

I choć do pełni sukcesu, a więc wyróżnienia, brakowało sporo niemalże wszystkim naszym rozmówcom, to uczniowie są ze swoich wyników wyraźnie zadowoleni. Wszyscy też, jak jeden mąż, zapowiadają, że pierwsze dni wakacji poświęcą na odpoczynek, dzisiejszy zaś wieczór na odpowiednią inaugurację wakacji. W jaki sposób? – Pójdziemy coś zjeść, napić się piwa – oczywiście bezalkoholowego – może jakieś wieczorne ognisko – zapowiadała jedna z uczennic “trzynastki”.

A tuż po inauguracji wakacji, czas na długi i błogi odpoczynek. Psychologowie i pedagogowie twierdzą, iż odpowiedni wypoczynek to ten, który łączy ze sobą rozwijanie wiedzy, kompetencji z odrobiną dziecięcej, spontanicznej aktywności. I dokładnie taki rodzaj wypoczynku preferuje płocka młodzież. Przepytani przez nas uczniowie dzielić będą odpoczynek z pracą, zajęciami teatralnymi i tanecznymi. – W wakacje wyruszam w trasę teatralną z moim zespołem – powiedziała jedna z bohaterek naszej EchoSondy. – Nie wiem jeszcze jak ona będzie przebiegać, ale na pewno nie odczuję nudy – dodała.

Oczywiście, wśród planów wakacyjnych nie zabrakło deklaracji totalnego lenistwa i wyjazdu z rodzicami do cieplejszych miejsc, niż zmiennocieplna Polska.

A jak jeszcze oceniają swoje świadectwo nastolatkowie z Płocka i jakie mają wakacyjne plany? Sprawdź w naszej EchoSondzie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji