REKLAMA

EchoSonda – Płocczanie o swoim prezydencie

REKLAMA

Od grudnia 2010 roku funkcję prezydenta Płocka pełni Andrzej Nowakowski. Zastąpił on Mirosława Milewskiego, który był szefem miasta przez dwie kadencje. Jak oceniają płocczanie dotychczasową działalność prezydenta?

Andrzej Nowakowski – żonaty, ojciec trójki dzieci. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wiele lat związany był z LO im. Władysława Jagiełły w Płocku, gdzie pracował jako dyplomowany nauczyciel języka polskiego oraz wychowawca młodzieży. Od października 2002 roku sprawował mandat Radnego Miasta Płocka, był członkiem Komisji Skarbu i Budżetu. W latach 2007-2010 reprezentował Płock jako Poseł na Sejm RP, zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji do spraw Unii Europejskiej. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

PowiązaneTematy

Wolne chwile spędza najczęściej z rodziną. Lubi sport, zarówno w wydaniu aktywnego uczestnika, jak i kibica – nie tylko przed telewizorem, ale także na stadionie Wisły Płock. Jego pasją jest także literatura, teatr i kino.

A co o swoim prezydencie myślą płocczanie? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka EchoSondy, zrealizowanego przez DR TV.