EchoSonda: Jak nas widzą w… Toruniu

REKLAMA

Kontynuujemy wyprawę po Polsce w poszukiwaniu opinii o naszym mieście. Tym razem wybraliśmy się do Torunia, miasta, leżącego nad Wisłą i Drwęcą, którego prawobrzeżna część leży na Pomorzu, a lewobrzeżna położona jest na Kujawach. To duży ośrodek gospodarczy, kulturalny, naukowy oraz turystyczny. Czy na tyle duży, aby zauważyć mniejsze miasto, jakim jest Płock?

Nasza podróż po Polsce zaczęła się od interpelacji Arkadiusza Iwaniaka, który zwrócił uwagę na opinie turystów o naszym mieście. Władze miasta w odpowiedzi uznały, że w artykule wybraliśmy skrajne opinie internautów, stąd negatywna opinia na temat Płocka. Wyruszyliśmy więc w podróż po okolicznych miastach, aby dowiedzieć się, czy nasi rozmówcy byli w grodzie PKN Orlen, szczypiornistów i piłkarzy nożnych oraz czy wiedzą coś na temat na przykład płockich festiwali.

PowiązaneTematy

Dotychczas, zarówno w Warszawie, jak i w Bydgoszczy, tamtejsi mieszkańcy niewiele wiedzieli o naszym mieście. Można już jednak wysnuć wniosek, że kojarzą nas tylko z tych rzeczy, które mają „Płock” w nazwie, tak jak Wisła Płock, Płocka Noc Kabaretowa czy… dawno już nieistniejąca Petrochemia Płock (mało kto wie, że Orlen ma siedzibę w naszym mieście).

Jak będzie tym razem? Co torunianie wiedzą o Płocku? Zobaczcie trzeci odcinek EchoSondy z cyklu „Jak nas widzą w…”, tym razem z miasta pierników i Kopernika.