REKLAMA

E-sport w Płocku? Wkrótce międzyszkolna liga

REKLAMA

– Tworzyliśmy w Płocku e-sport od ponad dwóch lat. Teraz, we współpracy z naszym ekstraklasowym klubem Wisłą Płock, chcemy stworzyć ligę, a dokładnie ligę międzyszkolną, w której brać udział będą drużyny z całego Płocka i okolic – mówi Sebastian  Kępczyński, jeden z pomysłodawców turnieju, który już wkrótce ma szansę podbić serca kolejnych miłośników e-sportu.

W lutym ubiegłego roku zorganizowali turniej Płock Electronic League. Tym razem zwiększają zasięg i chcą stworzyć Międzyszkolną Ligę E-sportową.

– Polski e-Sport zyskał na popularności dzięki drużynie Virtus.pro – wyjaśnia Sebastian Kępczyński. – Polska formacja największe sukcesy święciła w czasach Counter-Strike 1.6 (starszej wersji gry). Obecnie “Złota Piątka” występuje pod banderą rosyjskiej organizacji, jednak nadal reprezentuje Polskę na najważniejszych turniejach międzynarodowych – przybliża nam historię tej dyscypliny.

W Polsce jest już kilka dużych wydarzeń związanych z e-sportem, w tym turniej rangi Major w Krakowie, który zgromadził dziesiątki tysięcy fanów na trybunach Tauron Areny i miliony przez ekranami komputerów. Co roku organizowany jest też Intel Extreme Masters – Katowice. Śląskie miasto na dwa weekendy zmienia się w światową stolicę sportów elektronicznych.

Płock Electronic League, to znaczy dobra zabawa

Teraz płocczanie chcą przygotować turniej, który – choć na mniejszą skalę – ma również zgromadzić miłośników gier elektronicznych z Płocka i okolic.– Tworzyliśmy w Płocku e-sport od ponad dwóch lat, teraz, we współpracy z naszym ekstraklasowym klubem Wisłą Płock, chcemy stworzyć ligę, a dokładnie ligę międzyszkolną – tłumaczy Sebastian Kępczyński. – Brać w niej będą udział drużyny z całego Płocka i okolic – dodaje.

Zgodnie z założeniami, każda szkoła będzie mogła mieć tylko jedną drużynę, która będzie reprezentować daną placówkę. Jeżeli uczestników zgłosi się więcej, organizatorzy zorganizują im kwalifikacje wewnętrzne. Szesnaście drużyn będzie walczyło ze sobą w lidze, która potrwa około dwóch miesięcy. Jak zapewniają organizatorzy, mecze online nie będą kolidowały z zajęciami w szkołach, a odbywać się będą w systemie dwie kolejki tygodniowo, każdy z każdym. Szkoły będą rywalizować online, aż do momentu, gdy cztery najlepsze drużyny spotkają się na żywo. Wtedy  rozegrają finały w jednej z płockich galerii handlowych. – Póki co, jesteśmy na etapie zgłaszania drużyn – wyjaśnia nasz rozmówca.

Na dzisiaj chęć udziału w lidze zgłosiło 7 szkół. Organizatorzy zakładają, że maksymalnie może ich być 16. Dotychczas zgłoszone placówki to:

 • Zespół Szkół Budowlanych nr 1
 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego
 • Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza
 • Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie
 • Zespół Szkół nr 6 im. Władysława Jagiełły
 • ZST „Siedemdziesiątka”
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego.

– Jeżeli ktoś chce zgłosić swoją szkołę, wystarczy zgłosić się do nas, a my porozmawiamy z dyrekcją – zapewnia Sebastian Kępczyński. W prosty sposób można to zrobić poprzez stronę pmle.pl.

Wielki finał planowany jest zaraz po maturach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. DrPepper says:

  Wszystkie kluby od szkolnych, przez amatorskie, do profesjonalnych robią dużo aby jednak oderwać dzieciaki od komputera, nakłonić do ruchu… czasy się zmieniają, nakłaniajmy do ruchu…myszką :D

 2. szwejk says:

  zacytuje Bońka:
  „To nie sport – to jakaś patologia!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU