REKLAMA

E-papieros? Nie w płockich autobusach

REKLAMA

PowiązaneTematy

Od 1 maja wejdą w życie nowe przepisy porządkowe w autobusach Komunikacji Miejskiej. Zgodnie z nimi, pasażerowie nie będą już mogli używać elektronicznych papierosów wewnątrz pojazdów KM Płock.

Uchwałę, zakazującą palenia papierosów zatwierdziła Rada Miasta Płocka w trakcie marcowej sesji, jednak przepisy wejdą w życie pierwszego dnia maja. Od tego dnia e-papieros dołączy do listy używek zakazanych do spożywania w autobusach Komunikacji Miejskiej, na której znajduje się już tytoń i napoje alkoholowe. Przy okazji przypominamy, że nie można także spożywać jakichkolwiek produktów spożywczych.

Ponadto, kierowca autobusu ma prawo:
1) do zmiany ustalonej trasy przejazdu w celu skorzystania z pomocy odpowiednich służb, w szczególności Policji, Straży Miejskiej, jednostki ratowniczo-gaśniczej, placówki służby zdrowia w przypadkach szczególnych takich jak: zagrożenie zdrowia lub życia, popełnienie przestępstwa, rażące naruszenie przepisów porządkowych lub inne poważne zakłócenia porządku publicznego;
2) odmówić przewozu osób:
a) nietrzeźwych,
b) mogących zabrudzić innych pasażerów i pojazd,
c) zachowujących się agresywnie,
d) wzbudzających odrazę brudem i niechlujstwem,
e) które z innych powodów są niebezpieczne lub uciążliwe dla współpasażerów.

Pasażer, który nie stosuje się do przepisów porządkowych, musi liczyć się z karą grzywny nawet do 500 zł. Zakaz palenia e-papierosów obowiązuje już w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.