REKLAMA

Dzień samorządu terytorialnego w powiecie płockim

REKLAMA

Dzień Samorządu Terytorialnego to szczególnie ważne święto dla społeczności lokalnych i regionalnych, które obchodzone jest corocznie w całym kraju na pamiątkę wyborów samorządowych, jakie odbyły się w 1990 r. W uroczystościach w powiecie płockim udział wziął marszałek województwa Adam Struzik.

PowiązaneTematy

Ustawa o samorządzie terytorialnym, która weszła w życie w 1990 r., zreformowała ustrój administracyjny naszego państwa. Decentralizacja władzy publicznej pozwoliła stworzyć warunki do większej aktywności środowisk lokalnych i regionalnych, a obywatelom zapewniła większy udział w kształtowaniu życia publicznego.

Spotkanie z udziałem nie tylko samorządowców, ale także parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej, świata nauki i kultury oraz przedsiębiorców, rozpoczęło się mszą świętą w intencji samorządności na Ziemi Płockiej, odprawioną w kościele pw. Serca Jezusowego w Gąbinie.

Tradycyjnie już uroczystość stała się okazją do wręczenia odznaczeń za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej. Medalami „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” uhonorowano czternaście osób, przyznając wyróżnienia w czterech kategoriach działalności: samorządowej, gospodarczej, społecznej oraz kulturalno-oświatowej i sportowej.

Wśród odznaczonych znaleźli się również starosta płocki Michał Boszko, który uhonorowany został Krzyżem za Wybitne Zasługi dla Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych. Dekoracji dokonał Antoni Jelec Prezes Zarządu Powiatowego Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych.Marszałek Adam Struzik pogratulował wyróżnionym, podziękował także samorządowcom za wieloletnią, troskliwą pracę na rzecz powiatu płockiego oraz lokalnej społeczności.

W programie uroczystości znalazło się także podsumowanie XIX powiatowej edycji konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza oraz wręczenie nagród finalistom. Zostali nimi: I miejsce – Paulina Józwik, II miejsce – Beata Baumgetner (obie są uczennicami Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie), III miejsce – Michał Piotrowski – uczeń Zespołu Szkół im. L. Bergerowej w Płocku.

Z minirecitalami wystąpili: przy akompaniamencie prof. Tomasza Zgorzelskiego – Filip Drętkiewicz, uczeń V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płocku oraz Monika Tyburska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczestniczka programu „The Voice of Poland”. Imprezę zakończył tradycyjny plenerowy piknik samorządowy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU