Dzień Kobiet z Leszkiem Długoszem

REKLAMA

Sala widowiskowa Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki gościć będzie Leszka Długosza – legendę i współtwórcę krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Ten poeta i muzyk, który na stałe wpisał się w pejzaż Krakowa, w niedzielę wpisze się również w płocki krajobraz kulturalny.

Leszek Długosz – marka wybitna i odrębna, przedstawiciel krakowskiej bohemy, człowiek wolny i niezależny artystycznie bard. Jest członkiem Kapituły Medalu „Niezłomnym w słowie” oraz laureatem nagrody artystycznej Miasta Krakowa. W 2008 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Posiada Tytuł Mistrza Mowy Polskiej VOX POPULI. Jako aktor sprawdził się w znanym, acz dość trudnym w odbiorze filmie Andrzeja Żuławskiego „Na Srebrnym Globie”, określanym jako poetyckie science-fiction.

PowiązaneTematy

Jak mówi sam o sobie: „Jestem ze staroświeckiej szkoły, która uważa, że wszystkie podstawowe tematy i odczucia ludzkie zostały już dawno wyrażone, już nawet w starożytności. Dalsza praca to rozwijanie tych samych motywów, lecz w nowych okolicznościach, w zmienionym decorum i przy obecnej technologii”.

Według Leszka Długosza, poezja jest swoistym rodzajem porządkowania siebie i swojej relacji ze światem. Jak owe relacje udaje mu się porządkować, będziemy mieli okazję przekonać się w niedzielę, gdy uświetniając Dzień Kobiet wystąpi z programem „Pod Baranami. Ten szczęsny czas”.

Początek o godz. 18, sala POKiS (ul. Tumska 9a). Bilety w cenie 20 zł.