REKLAMA

Dzień Kobiet z imprezami

REKLAMA

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w tym roku urządza aż trzydniowe Święto Kobiet. Specjalne trzy wydarzenia artystyczne z piosenką autorską, jazzem i piosenką francuską w wykonaniu kobiet potrwają od 7 do 9 marca.

7 marca (czwartek), godz. 19, sala widowiskowa POKiS – RETRONOC
Musical, przygotowany przez młodzież z działającego w POKiS Teatru Muzycznego powraca. Po sukcesie premiery i na prośbę widzą ponownie zobaczymy musical, oparty na tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego, J. Brela, które budują opowieść pełną humoru (także czarnego) a momentami nostalgiczną. Obsada: Anna Pesta, Julia Ciećwierz, Oliwia Walewska, Teresa Lewandowska, Karolina Goleniewska, Patrycja Kępa, Bartosz Olęcki, Dragomir Wojtyłko oraz Krzysztof Obrębski. Pomysł, opieka artystyczna i wykonanie: Katarzyna Nowak. Wstęp: 5 zł.

8 marca (piątek), godz. 19, sala widowiskowa POKiS – OLA TRZASKA
Młoda wokalistka jazzowa – Ola Trzaska wystąpi w Płocku z zespołem w składzie: Nathan Williams (USA) – trąbka, Marcin Piękos – keyboard, Michał Tomaszczyk – puzon, Andrzej Święs – bass i Sebastian Kuchczyński – perkusja. Wokalistka w 2012 roku ukończyła Studium Jazzowe im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Obecnie pracuje nad własną, solową płytą. Do projektu jako gość specjalny zaproszony został amerykański trębacz Nathan Williams. Pozostali muzycy, tworzący zespół to czołówka polskiej sceny (na co dzień tworzący formacje: SMOLIK, KASIA KOWALSKA, JOSE TORRES ). W swoich utworach Ola kładzie nacisk na bogatą aranżację. Głos traktuje instrumentalnie – uważa, że to przez grę na flecie rozwinęła umiejętność stosowania długich fraz. Teksty pisze w języku angielskim, ponieważ chce zyskać odbiorców z różnych zakątków świata. Jej płyta będzie jazzowa, choć wielu ekspertów pewnie upierałoby się, aby użyć sformułowania „rozbudowany Pop”. Wstęp: 20 zł.

9 marca (sobota), godz. 19, sala widowiskowa POKiS – NOWAK&BREL
„Cukierki dla panienki mam! Miast kwiatów proszę przyjąć je, / Bo, choć kwiat niezły jest dla dam, kwiat zwiędnie – a cukierek nie!” – śpiewał w 1964 roku Jacques Brel. 9 marca Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na wieczór z piosenkami belgijskiego barda.

– To co liczy się w życiu to nie jego długość, ale intensywność – powiedział kiedyś autor „Cukierków”. Był zwierzęciem scenicznym, na której dosłownie spalał się; tracąc podczas każdego koncertu prawie kilogram na wadze. Takie też są jego piosenki pełne intensywności życia z jego smutkami i radościami. „Amsterdam”, „Tam na placu”, „Diabeł”, „Burżuje”, „Flamandowie”, „Nie opuszczaj mnie” czy „Staruszkowie” – to utwory, które weszły do kanonu piosenki autorskiej. Katarzyna Nowak, aktorka i wokalistka oraz autorka musicalu „Retronoc” – z utworami Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego oraz Brela – zaprasza na wieczór pełen emocji i dobrej piosenki… z tekstem, pt. „W kolorach Pana J.B.”. Towarzyszą jej wytrawni muzycy: przy fortepianie Monika Bylica, a na akordeonie Jaro Olszewski.[quote]- Jacques Brel – to belgijski bard i aktor, którego nie trzeba przedstawiać. I dlatego nie jest to opowieść o biografii Pana Brela – mówi artystka. – Jest to opowieść codzienna o życiu, o uczuciach i tym jakie barwy owe uczucia mają, codzienna, a jednocześnie niezwyczajna. Tytułowe kolory to emocje, uczucia, stany, które towarzyszą nam przez całe życie: miłość, zdrada, smutek, radość, młodość, starość, życie i śmierć.[/quote]

Recital jest jednocześnie niezwykłym widowiskiem; nowe aranże, projekcje audio – wizualne i efekty specjalne. Podczas koncertu wybrzmią nuty utworów zarówno tych znanych, jak i takich, które pojawiają się niezwykle rzadko.
Katarzyna Nowak jest absolwentką PWST w Krakowie – założycielką Teatru Forte, autorką i reżyserką wielu form muzycznych, np. „Koty”, „Na peronie”, „Bez Mężczyzn”, „To ta pierwsza miłość” czy „Retronoc”. Wstęp: 10 zł.

Bilety na wszystkie występy można kupować w kasie POKiS: Bileteria, ul. Tumska 9 A, wejście od ul. Sienkiewicza, od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU