REKLAMA

Dzieci z Płocka i z powiatów namalują ilustracje do utworów Brzechwy

REKLAMA

Z okazji rocznicy urodzin Jana Brzechwy, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku i Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego zorganizują wiele ciekawych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zapisy do projektu „Brzechwoklasa” trwają tylko do 20 grudnia 2017 roku!

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 im. Władysława Broniewskiego, postanowiły stworzyć na 120. rocznicę urodzin Jana Brzechwy projekt, popularyzujący twórczość pisarza pośród dzieci, jak i integrujący środowisko szkolne i bibliotekarskie. Brzechwoklasa, bo tak nazywa się inicjatywa, zakłada przeprowadzenie warsztatów plastycznych dla nauczycieli bibliotekarzy oraz szereg oddzielnych inicjatyw dla dzieci i młodzieży:

  • uczniowie klas I-III wcielą się w rolę ilustratorów utworów Jana Brzechwy,
  • uczniowie klas IV-VII będą tworzyć makietę na podstawie utworu „Akademia Pana Kleksa”,
  • uczniowie szkół średnich zmierzą się z zadaniem zilustrowania wybranych wierszy dla dorosłych.

Projekt jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatów: płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego.

– W marcu i kwietniu 2018 roku Biblioteka Pedagogiczna zaprosi uczestników projektu do udziału w otwartych lekcjach, dotyczących twórczości pisarza. Zwieńczeniem projektu będzie zaprezentowanie przez uczestników ich najciekawszych szkolnych działań podczas spotkania podsumowującego, które odbędzie się w maju przyszłego roku – informuje Agnieszka Olczyk-Twardy, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w PłockuZgłoszenia szkół do udziału w projekcie „Brzechwoklasa” Biblioteka Pedagogiczna przyjmuje do 20 grudnia 2017 roku w swojej siedzibie przy ul. Gałczyńskiego 26 w Płocku lub telefonicznie pod numerem (24) 366-53-70. Szczegółowe informacje, w tym harmonogram działań, znajdują się na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Do projektu przyłączył się również Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który proponuje udział w spektaklu „Pchła Szachrajka”.

Organizatorzy liczą na to, że wyzwolą drzemiące pokłady aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli, a wiedza o życiu i twórczości Jana Brzechwy stanie się bliższa wszystkim uczestnikom.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU