REKLAMA

Dżem, Ostrowska, Stare Dobre Małżeństwo… Zaczynamy sezon koncertów

REKLAMA

Co w najbliższym czasie będzie grane w Płocku i okolicach? Na co można się wybrać, żeby rozruszać kości, odetchnąć od stresu dnia codziennego? O kilku takich wydarzeniach już wiemy.

PowiązaneTematy

Małgorzata Ostrowska w Kutnie na Walentynki

14 lutego br. o godz. 18 – Koncert Małgorzaty Ostrowskiej w Kutnie, w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ul.Teatralna 1. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży online.

Małgorzata Ostrowska, „ikona polskiego rocka lat 80.” od lat plasuje się wśród najciekawszych postaci polskiego show-businessu. Związana jest z Poznaniem, gdzie debiutowała w ramach Estrady Poznańskiej. W tym mieście mieszka do dziś.

Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech). Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”).

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie została wyróżniona statuetką „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnią „Gramy!” wydała jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.

Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

Mikromusic Trio w marcu

17 marca br. o godz. 19 – Mikromusic Trio wystąpi w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, ul. Tumska 9A. Ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu). Bilety dostępne w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl. To kolejny koncert, odbywający się w ramach projektu Alterstacja.

Muzyka zespołu to jazz, trip-hop, rock, czasem nawiązania do muzyki ludowej. Zespół wydał 6 płyt, w tym dwie koncertowe. Na debiutanckim albumie Mikromusic (2006 r.) weszło do współpracy wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd „Mikromusic w eterze”. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu „Piękny koniec”. Zespół został także nominowany do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I’m a Woman”.Najnowsza płyta studyjna Mikromusic „Matka i Żony” ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór „Krystyno”, we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie wystapił Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” Bartka Prokopowicza.
W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu „W kwietniu” stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.

Stare Dobre Małżeństwo w marcu

25 marca br. o godz. 18 – Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo w Płocku w Państwowej Szkole Muzycznej, ul. Kolegialna 23. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl.

Grupa SDM jest ponad 30 lat na scenie muzycznej i przyciąga tłumy fanów. Stare Dobre Małżeństwo to polska grupa folk rockowa, która wykonuje również poezję śpiewaną. Powstała z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80-tych XX wieku. Muzykę do większości utworów skomponował Krzysztof Myszkowski. Zespół wykonuje teksty Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana, Bolesława Leśmiana, Jana Rybowicza.

Wydali kilkanaście płyt CD, które są niezwykle popularne i chętnie słuchane zarówno przez młodzież, jak i starszych odbiorców.

Dżem w maju

14 maja br. o godz. 19.30 – zespół DŻEM wystąpi w Amfiteatrze na Wzgórzu Tumskim przy ul. Rybaki 15. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl. Cena od 60 do 100 zł.

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki, legenda  w świecie bluesowo-rockowego brzmienia. Zespół Dżem powstał w 1973 roku, ale jego sława wciąż nie słabnie. Charyzma członków zespołu z Ryszardem Riedlem na czele przyniosła im ogromne uznanie i popularność.

Dżem w obecnym składzie to kontynuacja ważnej historii legendy muzyki. Niezliczona liczba hitów, ale także nowe przeboje utrzymane w charakterystycznym stylu zespołu Dżem oraz niepowtarzalna atmosfera.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU