Dyrektor orlenowskiej spółki tymczasowo aresztowany

REKLAMA

Jak podaje Onet Biznes, wszczęto postępowanie w sprawie działania na szkodę spółki Orlen Gaz. Prokurator Rejonowy PR w Sokółce, Tomasz Pianko, potwierdza fakt aresztu tymczasowego osoby związanej z obrotem gazu. Sprawa jest rozwojowa.

Z informacji, uzyskanych przez Onet Biznes wynika, że dyrektor biura ds. sprzedaży jest tymczasowo aresztowany od kilku dni. W tej sprawie przesłuchano jeszcze kilka innych osób, trzem postawiono zarzuty. Elżbieta Jabłońska, p.o. kierownika działu ds. komunikacji marketingowej Orlen Gaz Sp. z o.o. przekazała, że „na wniosek Policji i Prokuratury firma udostępniła pomieszczenia i posiadaną dokumentację. Orlen Gaz otrzymał też informację o tymczasowym aresztowaniu dotychczasowego dyrektora biura ds. sprzedaży. Spółka ma w tej sprawie status poszkodowanego i zapewni organom prowadzącym postępowanie dalszą współpracę w celu pełnego wyjaśnienia sprawy. Uruchomione zostały również wewnętrzne procedury wyjaśniające. Do zakończenia czynności formalnych i prawnych Orlen Gaz nie będzie komentował informacji związanych z prowadzonymi postępowaniami. Pragniemy zapewnić, że firma funkcjonuje bez zakłóceń również w zakresie zarządzania obszarem sprzedaży”.

PowiązaneTematy

Orlen Gaz to spółka z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Jest największą polską firmą na rynku gazu płynnego. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją najwyższej jakości produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu. Jest głównym dostawcą LPG dla sieci stacji paliw, należącej do Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Jest liderem na rynku autogazu, prowadzi sprzedaż hurtową gazu płynnego, zajmuje się dystrybucją butli, ale również kompleksowo wykonuje instalacje przemysłowe na gaz płynny. Realizuje projekty LPG, wykorzystywane w procesach technologicznych w przemyśle, rolnictwie i budownictwie. W 2012 roku zajmowała 128 miejsce na liście największych polskich firm tygodnika „Polityka”.

źródło: Onet Biznes