REKLAMA

Dworzec PKP udostępniony bezdomnym

REKLAMA

Dworzec PKP zostanie udostępniony bezdomnym. Do odwołania. 

Decyzją prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego, budynek dworca PKP zostanie udostępniony bezdomnym od dziś (24 stycznia) do odwołania. Budynek ma pełnić rolę całodobowego schronienia przed mrozem.

Jak podaje ratusz, decyzja została podjęta ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne (przewidujące kilkunastostopniowy mróz), mogące zagrażać życiu osób bezdomnych. Schronienie będą mogły znaleźć wszystkie osoby bezdomne, nawet pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego nad bezpieczeństwem na terenie dworca będzie dbała policja i Straż Miejska, a nadzór sprawowali będą pracownicy MZGM.Prezydent zwraca się do mieszkańców Płocka, aby w przypadku posiadania informacji na temat osób bezdomnych, zamieszkujących na terenie miasta w miejscach, w których będą narażone na zamarznięcie, interweniować w Straży Miejskiej pod numerami telefonów 986 lub 24 366 03 10.

Mróz jest niezwykle groźny. Od października, z powodu wychłodzenia i zamarzania, na samym Mazowszu zmarły aż 24 osoby – najwięcej w Polsce, bo aż jedna czwarta wszystkich ofiar mrozu całego kraju.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Kenzy says:

    Akurat osoby „pod wpływem” to z urzedu powinny do izby odjeżdżać a nie iść i trzodzić wśród biednych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU