Zamknij

Dwa złote i brązowy medal płockich kickboxerów na mistrzostwach

13:50, 11.05.2022 Wiktor Pleczyński Aktualizacja: 16:45, 11.05.2022
Skomentuj

W kwietniu w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule Full Contact. Trójka kickboxerów z UKS "Sanda" Płock wywalczyła dwa złote oraz brązowy medal.
Płoccy sportowcy mogą zaliczyć do bardzo udanych występy podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Drezdenku. W rywalizacji wzięło udział 236 zawodników z 63 klubów, a płocczanie zdobyli aż dwa złote medale i jeden brązowy. Mistrzami Polski w formule Full Contact seniorów zostali:
  • Mateusz Dymek w kategorii -71 kg,
  • Jakub Gil w kategorii -60 kg.
Mateusz  Dymek tytuł Mistrza Polski seniorów zdobył po raz trzeci z rzędu. W 2020 oraz 2021 dwa razy był Mistrzem Polski Seniorów w kat -67 kg. W 2022 roku w Drezdenku wystartował w kategorii -71 kg, w której po trzech bardzo dobrych walach zdobył złoty medal oraz powołanie do Kadry Narodowej w nowej kategorii wagowej. W drodze po mistrzostwo, w ćwierćfinale zawodnik UKS "Sanda" Płock pokonał Jacka Rzepeckiego reprezentującego klub (Palestra Warszawa). Następnie w Półfinale Mateusz zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski kategorii -71 kg Mateuszem Wójtowicz (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) , którego również pokonał na punkty, tym samym przechodząc do finału.

W walce finałowej przeciwnikiem Mateusza Dymka był Szymon Salachna (Beskid Dragon Bielsko-Biała). Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo płockiego kickboxera. Na zakończenie zawodów Mateusz został wyróżniony Pucharem dla najlepszego zawodnika. Kolejnym zawodnikiem reprezentującym klub z Płocka był Jakub Gil startujący w kategorii -60 kg. W walce finałowej zmierzył się z Przemysław Kaliszem (SKF Boksing Zielona Góra).

Zawodnik z Płocka ze swoim przeciwnikiem już walczył na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w formule Kicklight, wtedy Przemysław Kalisz okazał się lepszy. W tym roku w formule Full Contakt Jakubowi udało się zrewanżować i po wyrównanej walce sędziowie uznali wygraną płockiego kickboxera.

W rywalizacji Juniorów młodszych UKS "Sanda" Płock reprezentowała Julia Nowacka w kategorii +60 kg. Dla Julki był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski Kickboxingu w formule Full contact. Zofia Rychlińska (KS POLONIA 1912 Leszno) była przeciwniczką Julii w walce ćwierćfinałowej. Po zaciekłej walce sędziowie uznali wygraną na punkty zawodniczki z Płocka.

Julia Nowacka w półfinale zmierzyła się i zawodniczką z Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź - Amelią Kostrzewą, która wygrała na punkty walkę z naszą zawodniczką. Tym samym Julia zakończyła rywalizację z brązowym medalem. Dla Julii Nowackiej jest to pierwszy i z pewnością nie ostatni medal z Mistrzostw Polski. W Klubie trwa nabór do grupy Początkującej Juniorów. UKS "Sanda" Płock zaprasza wszystkich chcących rozpocząć przygodę z kickboxingiem.