REKLAMA

Dwa wypadki, sporo kolizji i kradzieże

REKLAMA

Dwa wypadki, 30 kolizji i dwóch nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Płocka i powiatu płockiego. Nie zabrakło też kradzieży.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, 28 września, w miejscowości Nowe Trzepowo.

PowiązaneTematy

Potrącenie za Płockiem. Kobieta w ciężkim stanie

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, w Gąbinie.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym, wykonując manewr skrętu w lewo, potrącił pieszą na oznakowanym przejściu dla pieszych – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Piesza z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – dodaje rzecznik.

Policjanci zatrzymali także nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu płockiego, w miejscowościach: Smardzewo i Drobin.Nie zabrakło zdarzeń o charakterze kryminalnym:

  • 29 września w Płocku przy ul. Kochanowskiego, skradziono stelaże pod banery reklamowe. Wartość strat to ok. 1500 zł.
  • 30 września w Płocku przy Pl. Celebry Papieskiej włamano się do samochodu marki Renault i skradziono akumulator. Wartość strat wyniosła ok. 500 zł.
  • 30 września w Płocku przy ul. Bielskiej skradziono motocykl yamaha R1, zaparkowany przy giełdzie. Wartość
    strat to ok. 25 tys. zł.

W miniony piątek policjanci prowadzili również działania pn. „PASY”, których celem było uświadomienie kierowcom, jak ważne jest używanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

– W Internecie można znaleźć wiele filmów na temat zachowania się ciał osób, które nie używają podczas jazdy samochodem pasów bezpieczeństwa. Brak zapiętych pasów w samochodzie, który uczestniczy w zderzeniu powoduje, że osoba jadąca w tym samochodzie, w wyniku działania sił powstających podczas zderzenia, staje się przez ułamek sekundy bezwładną masą ważącą około 1 tony. Taka masa podczas zderzenia przemieszcza się w samochodzie w sposób niekontrolowany, powodując obrażenia swojego ciała i współpasażerów, którzy są zapięci w pasy – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Właśnie dlatego funkcjonariusze prowadzili 28 września kontrole pojazdów, zwracając szczególną uwagę na używanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa. Łącznie skontrolowano 48 pojazdów.

– W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawnili 32 wykroczenia, z czego 9 wykroczeń dotyczyło pasów bezpieczeństwa. Policjanci podczas prowadzonych kontroli uświadamiali również kierowcom i pasażerom, jakie zagrożenia niesie za sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem – informuje rzecznik.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU