REKLAMA

Studenci rozpoczęli rok akademicki

REKLAMA

Od dobrej informacji zaczęła rok akademicki Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku. Podczas inauguracji uczelnia otrzymała od ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego symboliczny czek na ponad 13 mln zł.

Podczas 20. inauguracji roku akademickiego w płockiej PWSZ, czek na ponad 13 mln zł w obligacjach przekazał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sebastian Skuza. Nie zabrakło specjalnego, jubileuszowego wykładu, który wygłosił wybitny reżyser, scenarzysta i producent Krzysztof Zanussi.

PowiązaneTematy

Czek na obligacje skarbowe o wartości nominalnej 13.222.000 zł, przeznaczony jest na finansowanie zadań inwestycyjnych. – To znakomita wiadomość, szczególnie w kontekście celów rozwojowych Uczelni – mówił prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki, Rektor PWSZ w Płocku.

Rektor podczas wystąpienia inauguracyjnego zapewnił, że PWSZ stawia nie tylko na dalsze podnoszenie jakości kształcenia, ale i na rozwój naukowy. Przypomniał, że tylko w ciągu dwóch ostatnich lat m.in. uruchomiono sześć nowych kierunków studiów, zwiększono liczebność kadry akademickiej na podstawowym miejscu pracy, w tym w szczególności kadry profesorskiej, zrealizowano projekty unijne o wartości ponad 8,5 mln zł, utworzono nowe pracownie, publikacje pracowników ukazały się w wysoko punktowanych czasopismach naukowych, uczelnia otrzymała też granty naukowe i rozwinęła własne wydawnictwa.– Nowa ustawa, między innymi dzięki wprowadzeniu bardziej elastycznej subwencji w miejsce dotacji, daje możliwość wykorzystania części środków na naukę. I my zamierzamy z tej możliwości skorzystać, Senat Uczelni jednogłośnie przyjął uchwałę w tej sprawie – powiedział Rektor.

Gościem specjalnym inauguracji była również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i nagród dla studentów i pracowników uczelni. Na zakończenie inauguracji Krzysztof Zanussi wygłosił wykład pt. „Prawda w czasach nieprawdy. Wiara w czasach niewiary”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. mp says:

    Myślałem, ze studenci to rozpoczynają rok akademicki, a rok szkolny zaczął się już miesiąc temu. Widać w błędzie jestem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU