REKLAMA

Dwa dni zażartej bitwy powietrznej nad Płockiem

REKLAMA

Ostatni weekend był nie lada gratką dla fanów lotnictwa i modelarstwa. Na płockim lotnisku odbyły się zawody air combat. Modele odwzorowujące samoloty z pierwszej i drugiej wojny światowej toczyły przez dwa dni jedną bitwę za drugą.

16 i 17 czerwca na Lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku odbyły się zawody air combat „VIII Bitwa ESA” i „IV Bitwa ACES”. Płocczanie mieli okazję obserwować z bliska bitwy modeli odwzorowujących starcia samolotów z pierwszej i z drugiej wojny światowej. Wydarzenie zorganizował Aeroklub Ziemi Mazowieckiej razem z Płocką Grupą Modelarską WWW.RCPLOCK.PL.

fot. Wiktor Pleczyński

Przedstawiciel organizatorów, Sławomir Sosnowski zwrócił uwagę, że wyjątkowym dodatkiem do zawodów w Płocku był autorski pomysł tutejszego aeroklubu, by celów naziemnych dla samolotów pierwszo-wojennych broniły modele czołgów, strzelające widowiskowymi ładunkami pirotechnicznymi.fot. Wiktor Pleczyński

Jednak walka z celami naziemnymi nie była główną atrakcją – samoloty miały za zadanie odcinać przyczepione do ogonów przeciwników bibułowe wstążki i chronić własne. Pierwszego dnia rywalizowano modelami napędzanymi silnikami elektrycznymi, a w drugim dniu już pojawiły się maszyny o napędzie spalinowym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU