REKLAMA

Dwa brązowe medale dla płocczanek

REKLAMA

W Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów i Juniorów. W rywalizacji uczestniczyło aż 197 zawodników z 66 klubów. W barwach klubu UKS „Sanda Płock” wystartowały dwie zawodniczki przywożąc do Płocka brązowe medale Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Lowkick.

fot. materiały prasowe

21-23.04.2017 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski Low Kick Seniorów i Juniorów. Klaudia Kozłowska gimnazjalistka z Płockiej Jagiellonki na zawody wyjechała prosto z egzaminu gimnazjalnego. W swoim ringowym debiucie walczyła w kategorii juniorek młodszych do 52kg. Pokazała serce do walki walcząc w półfinale z bardziej doświadczoną zawodniczka Aleksandrą Mądraszewską z klubu Champion Gdańsk, która ostatecznie wygrała całą kategorię i została Mistrzynią Polski.

 

fot. materiały prasowe

Agata Fijałkowska, która trenuje od niespełna roku w walce półfinałowej zmierzyła się z bardzo dobra zawodniczką Patrycją Woźniak z Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Po bardzo dobrej walce przedstawiono werdykt 2-1 dla Patrycji Woźniak, która ostatecznie wygrała całą kategorię.

 

– Pozostał spory niedosyt po tej walce, gdyż Agata celnie trafiając kopnięciem na wątrobę doprowadziła do liczenia przeciwniczki i w kolejnej rundzie po następnym celnym trafieniu przeciwniczka nie była w stanie kontynuować walki – mówił trener UKS „Sanda Płock” Piotr Paśnik.Sędzia zamiast wyliczyć rywalkę dał ostrzeżenia płockiej zawodniczce. Ostatecznie Agata przywiozła brązowy medal w kategorii junior starszy do 60 kg. To już trzeci tegoroczny medal MP Agaty w kolejnej formule kickboxingu.

 

fot. materiały prasowe

W zawodach również startowała wychowanka klubu UKS „Sanda Płock” Dagmara Tchorek, która obecnie studiuje w Warszawie trenując kickboxing w klubie Palestra. Dagmara zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek do 48 kg. W ćwierćfinale pokonała przed czasem Natalię Małachowicz (Nowotarski Klub Sportow Walki), a następnie w półfinale nieznacznie przegrała stosunkiem głosów 2-1 z bardzo doświadczoną rywalką Ewą Boś ( SKF Boksing Zielona Góra ). Dagmara zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek do 48 kg.

W Wushu Dagmara reprezentuje barwy płockiego klubu i została powołana do reprezentacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Maju w Gruzji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU