DSF Kickboxing Challenge – poznaliśmy fighterów meczu Polska-Węgry

REKLAMA

Organizacja DSF Kickboxing Challenge ujawniła nazwiska kolejnych zawodników, którzy staną do walki podczas szóstej edycji gali DSF. To duże wydarzenie sportowe we wrześniu zawita do Płocka.

[button link=”http://petronews.pl/dsf-kickboxing-challenge-koperski-powalczy-ze-sloniem/” target=”new” color=”default”]DSF Kickboxing Challenge – Koperski powalczy ze Słoniem[/button]

PowiązaneTematy

Tym razem oficjalnie ogłoszone zostały nazwiska wojowników, którzy podczas DSF Kickboxing Challenge, zaplanowanego na 18 września br., wystąpią w najważniejszym punkcie gali, którym będzie międzynarodowy mecz Polska-Węgry.

Pojedynek Polaków z Węgrami w płockiej Orlen Arenie będzie składał się z trzech konfrontacji w formułach K-1 i Full-contact.

plakat DSF Kickboxing Challenge

I tak, w pierwszej walce meczu, w formule Full-contact, w wadze półśredniej, zmierzą się Piotr Odważny z poznańskiego KKS Sporty Walki Poznań i Gábor Görbics, reprezentujący klub Titan SE.

Przeciwnik Polaka to dwukrotny mistrz Europy WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) i mistrz interkontynentalny WKN (World Kickboxing Network), a także triumfator World Combat Games z 2013 roku.

W sierpniu bieżącego roku 27-letni Węgier, zdobył tytuł mistrza Venum Victory World Series, pokonując świetnego Francuza, Mehdi Zatout. Na swoim koncie ma 32 zwycięstwa w 34 walkach, z czego 11 z nich zakończył nokautem.

Piotr Odważny może nie ma na swoim koncie tylu tytułów, ale posterunkowy z IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zdobył w tym roku tytuł Mistrza Polski i będzie uczestnikiem Mistrzostw Świata w Dublinie.

Jan Lodzik
Fot. DSF Kickboxing Challenge

Druga walka rozegrana zostanie na zasadach K-1. A w niej Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo powalczy z Robertem Genczei z Energie Gym.

20-letni Polak należy do elitarnego grona zawodników DSF Kickboxing Team, a na koncie ma tytuły Mistrza Polski i drugie miejsce w Pucharze Świata. Jednak podczas wrześniowej gali czeka na niego trudne zadanie, ponieważ 22-letni Węgier to między innymi mistrz swojego kraju w formule K-1 i Muay Thai.

Robert Genczei to także drugi zawodnik Mistrzostw Europy WAKO (World Association of Kickboxing Organizations), który zgromadził 31 zwycięstw w 43 walkach, z czego 8 zakończył przez nokaut.

A dodatkowo, w ostatniej walce na gali Venum Victory World Series, pokonał swojego rodaka Davida Szappanosa nokautując go w 3. rundzie i zdobywając tym samym tytuł Zawodowego Mistrza Węgier w formule K-1.

Dorota Godzina
Fot. DSF Kickboxing Challenge

Natomiast w ostatniej walce meczu Polska-Węgry, Mistrzyni Świata i posiadaczka pasa DSF Kickboxing Challenge, Dorota Godzina z X Fight Piaseczno zmierzy się z wicemistrzynią Europy WAKO (World Association of Kickboxing Organizations), Gabriellą Busą z Tigers Sada Team. Zdecydowaną faworytką tego starcia będzie 29-letnia Polka.

26-letnia reprezentantka Węgier ma co prawda na swoim koncie wiele sukcesów, ale nijak mają się one do sukcesów polskiej mistrzyni, która podczas dotychczasowych gal DSF odniosła 5 zwycięstw i na pewno nie zamierza na tym poprzestać.

Zobaczcie aktualne zestawienie pojedynków

Walki Pro-Am
K-1 Rules 57 kg: Sebastian Słoń (SKKB Kielce) – Kamil Koperski (Rajewski Team Płock)
K-1 Rules +91 kg: Łukasz Bujalski (UKS Sanda Płock) – Dawid Czyżyk (Rajewski Team Płock)
K-1 Rules 70 kg: Kamil Szłapka (Our Team Poznań) – Marcin Stopka (Fight House 27 Nowy Sącz)
K-1 Rules 67 kg: Dawid Wysokiński (Gedeon Płock) – Grzegorz Kołodziej (SKKB Kielce)
K-1 Rules 81 kg: Michał Dykowski (Freestyler Włocławek) – Jakub Bartnik (X Fight Piaseczno)

Karta Główna Walki PRO
K-1 Rules 86 kg: zawodnik nieznany – zawodnik nieznany
K-1 Rules 63,5 kg: Mateusz Rajewski (Rajewski Team Płock) – Cezary Zugaj Junior (White Bears Białystok)
K-1 Rules 75 kg: zawodnik nieznany – zawodnik nieznany

Extra Fight
Full-contact 81 kg: Łukasz Wichowski (DSF Kickboxing Team/X Fight Piaseczno) – przeciwnik nieznany

Polska – Węgry
Full-contact 67 kg: Piotr Odważny (Polska) – Gábor Görbics (Węgry)
K-1 Rules 63,5 kg: Jan Lodzik (DSF Kickboxing Team/Tajfun Legionowo) – Robert Genczei (Węgry)
K-1 Rules 56 kg: Dorota Godzina (DSF Kickboxing Team/X Fight Piaseczno) – Gabriella Busa (Węgry)

Walka o pas DSF Kickboxing Challenge
K-1 Rules 81 kg: Radosław Paczuski (DSF Kickboxing Team/Uniq Fight Club) – przeciwnik nieznany

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge „Polska – Węgry”, zaplanowaną na 18 września na godzinę 19, można zakupić na www.eventim.pl lub w sieci punktów sprzedaży firmy Eventim.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.