Drugie Auchan w Płocku? Mamy wypowiedź rzeczniczki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak pisaliśmy na początku czerwca br., trwają przygotowania do budowy w Płocku kolejnego centrum handlowo-usługowego, którego wykonawcą ma być jedna ze spółek zależnych Grupy Scotia Development. Według nieoficjalnych informacji, będzie to kolejny hipermarket Auchan. Co na to przedstawiciele firmy?

Prawdopodobnie teren między ulicą Targową a Bielską w Płocku stanie się miejscem lokalizacji centrum handlowo-usługowego. Przypomnijmy, że według portalu PropertyNews.pl, trwają już przygotowania do rozpoczęcia budowy. List intencyjny w sprawie budowy nowego obiektu został podpisany jeszcze 7 kwietnia 2016 roku.

Zgodnie z opisem, obiekt w Płocku ma mieć wielkość około 50 tys. mkw, a realizacja powinna zostać zakończona na przełomie 2018 i 2019 roku. Dla porównania, Galeria Wisła ma powierzchnię 54 tys. mkw, Galeria Mazovia 54,5 tys. mkw, natomiast Galeria Atrium Mosty to 49 tys. mkw.

Według naszych nieoficjalnych informacji, planowane centrum to drugi hipermarket Auchan. Wysłaliśmy w związku z tym pytania do biura prasowego Auchan, aby potwierdzić lub zdementować te pogłoski. Spółka jednak nie potwierdza, ale i nie zaprzecza doniesieniom.

– Dziękuję za pytania, ale nie informujemy o naszych planach inwestycyjnych – napisała Dorota Patejko, Dyrektor Komunikacji i CSR Auchan Polska Sp. z o.o.

Czy to faktycznie będzie drugi hipermarket tej marki? Nie zgadza się, co prawda, planowana wielkość inwestycji (płocki Auchan ma ok. 11 tys. mkw.), ale być może wielkość podana jest wraz z parkingiem. Pozostaje nam zaczekać i… pilnie obserwować potencjalny teren inwestycji.

Czy w Płocku powstanie kolejna galeria handlowa?

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji