REKLAMA

Dożynki w Gąbinie – było tłumnie, ciepło i kolorowo [FILM]

REKLAMA

Od blisko 20 lat powiat płocki zaprasza mieszkańców na tradycyjne Święto Plonów. W tym roku odbyły się w Gąbinie, a z zaproszenia skorzystało mnóstwo osób z całego regionu.

2 września Gąbin był gospodarzem Dożynek Powiatu Płockiego, które organizowane są od 1999 roku. O tym, jak wiele osób chciało uczestniczyć w tym wydarzeniu niech świadczy fakt, że w okolicy Placu Targowego w Gąbinie nie było miejsc parkingowych i już godzinę po oficjalnych uroczystościach trzeba było parkować daleko od centrum imprezy.

I nic dziwnego, bo atrakcji było naprawdę dużo, a do tego pogoda sprzyjała organizatorom i zafundowała prawdziwie letnią niedzielę. Goście mogli więc posmakować pysznego chleba, obejrzeć występy artystyczne, zapoznać się z regionalnymi wyrobami, wziąć udział w konkursach czy obejrzeć pokaz laserowy. Każda gmina przygotowała też swoje stoisko, w których można było znaleźć pyszne wyroby czy wypieki, ale i rękodzieło. Oczywiście były też atrakcje dla najmłodszych, w tym wielka dmuchana zjeżdżalnia. Gwiazdą wydarzenia był Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

PowiązaneTematy

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.