REKLAMA

Dożynki Powiatu Płockiego za tydzień. Co czeka uczestników imprezy?

REKLAMA

W całym kraju obchodzone jest Święto Plonów – Dożynki. W powiecie płockim również – tym razem w Drobinie. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

PowiązaneTematy

Tym razem to położony na północy powiatu płockiego Drobin będzie miał zaszczyt gościć mieszkańców   całego regionu na powiatowych obchodach tradycyjnego Święta Plonów, które odbędzie się 3 września. Powiat płocki co roku organizuje dożynki, by uroczyście podziękować za ukończenie żniw i prac polowych oraz wyrazić wdzięczność i uznanie dla ciężkiej pracy rolników.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 od zbiórki delegacji wieńcowych oraz pocztów sztandarowych na dziedzińcu kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Drobinie. W samo południe rozpocznie się msza św. w intencji plonów.

Po wspólnej modlitwie w kościele, ok. godz. 13.15, zaplanowany jest przemarsz korowodu dożynkowego na plac św. Floriana w Drobinie, gdzie nastąpi oficjalne powitanie gości. O godz. 14 Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku wykona Obrzęd Dożynkowy, po którym nastąpi dzielenie chlebem.W trakcie Dożynek zaplanowane jest wręczenie odznaczeń wyróżniającym się mieszkańcom powiatu płockiego, nagrody otrzymają też laureaci II edycji konkursu na „Najpiękniejszy ogród Powiatu Płockiego”. Na scenie zaprezentują się zespoły Kordian, Red Queen, Bayera, Sami Swoi, MiG, a na koniec przewidziana jest zabawa taneczna z zespołem Ex Bolo.

– Podczas Dożynek będzie można pokibicować sołectwom z gminy Drobin, które staną do rywalizacji w specjalnie przygotowanym dla nich turnieju. Wzorem ubiegłego roku, będzie Piknik Wieprzowy, sfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego. Oczywiście nie zabraknie przepięknych wieńców dożynkowych, które przypominają małe dzieła sztuki, będą konkursy i atrakcje dla najmłodszych, stoiska z produktami regionalnymi, wystawa płodów rolnych i sprzętu rolniczego – zapewniają organizatorzy dożynek.

Na Dożynki Powiatu Płockiego zapraszają: Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Patronat medialny objął PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU