REKLAMA

Dożynki powiatu płockiego – symulacja dachowania, grillowanie i koncerty

REKLAMA

Tym razem to Brudzeń Duży był gospodarzem Dożynek Powiatu Płockiego. Tradycyjnie nie zabrakło pięknych wieńców dożynkowych, smacznego jedzenia czy przemówień. Największe zainteresowanie wzbudzało jednak miasteczko „Bezpieczny w ruchu drogowym”.

25 sierpnia w Brudzeniu Dużym odbyły się Dożynki Powiatu Płockiego. Nie zabrakło stoisk poszczególnych gmin z produktami tradycyjnymi, wystawy płodów rolnych oraz sprzętu rolniczego, czy kiermaszu sztuki ludowej.

Odbył się również konkurs współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego dla kół gospodyń wiejskich „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionu”. Dla dzieci organizowane były konkursy, a maluchy chętnie uczestniczyły również w atrakcjach miasteczka „Bezpieczny w ruchu drogowym”.

– Spółdzielnia Socjalna „Kolor” z Gąbina realizuje podczas dożynek projekt dofinansowany z budżetu samorządu województwa mazowieckiego pn. „Bezpieczny w ruchu drogowym” – powiedział nam Tomasz Nowacki, współorganizator projektu, a jednocześnie gąbiński radny. – Udostępniamy bezpłatnie różnego rodzaju symulatory, w tym symulator dachowania, zderzeń, refleksomierz czy alkogogle. Co godzinę prezentujemy, w jaki sposób wybuchają poduszki powietrzne w samochodzie. Jest z nami policja, pogotowie, są strażacy, którzy również w przyjazny sposób opowiadają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dla najmłodszych mamy natomiast konkurs rysunkowy – wyjaśniał Tomasz Nowacki.

Chętni mogli sprawdzić również swoją wytrzymałość podczas testu w strefie Adrenaline Rush. Za ukończoną trasę, zawodnicy otrzymywali specjalny medal.Po występach na scenie polityków (nie da się ukryć, czuć było zbliżające się wybory do parlamentu), uczestnicy dożynek mogli wysłuchać również  występów zespołów „TOP ONE” i „Fanatic”. Zaplanowano też występy artystyczne zespołu „Gran Ballet Argentino” i wokalistów: Łukasza Pawlikowskiego, Piotra Kwiatkowskiego oraz Łukasza Marcinkowskiego.

Honorowy patronat nad Dożynkami Powiatu Płockiego objęli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Imprezę wspólnie organizował Powiat Płocki ze starostą Mariuszem Bieńkiem oraz gminą Brudzeń Duży.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz pełną fotogalerię!REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 16

 1. ja says:

  Brudzeń to specyficzna społeczność-narzekać, wymagać, oczekiwać na mannę z nieba,oczernić sąsiada, to specjalność mieszkańców, a może by coś pomóc? To już niestety nieliczni, aby wymagać od innych trzeba coś dać od siebie, a same dożynki – spoko jak zawsze angażują się te same osoby a reszta; narzeka, narzeka,narzeka,narzeka i dopóki żyją narzekać będą………………..

  • Pracownik says:

   Święte słowa- nie przygotowują, a narzekają, oceniają negatywnie, oczerniaja, itd. Nic im nie pasuje, a sami lepuej nie zrobią, a raczej wcale nie zrobią. Często przyjdą z calymi rodzinami na gotowe i jeszcze niedobrze. Najedza się, pobawią, a nastepnie narzekają i wszystkiego im mało, ale wziąć się do pracy to już ponad ich możliwości- lepiej iść po zasiłek do opueki społecznej. Juz przychodzą łatwić dzieciom darmowe wyżywienie w szkole. Nie są girzej sytuowani od tych co uczciwie wykazują dochód, ale…. To temat rzeka. Państwo daje to biorą wyciągają ręce po więcej

 2. nika says:

  organizacyjne dno i ci strażacy zataczający sie na parkingach czy nikt tego nie widzi? z tego co widziałam jedynie chłopaki ze osp Sikórz staneli na wysokości zadania i pokazali klase (jak zawsze) prosząc o pomoc nigdy nie odmówią Wielki szacun dla was .No i te kolejki do każdego stoiska no szok

  • Ewa says:

   Tyle pieniędzy wydane żeby co niektórzy popili, pojedli za darmo i rzeczywiście wsiedli do aut. Tyle pracy, żeby to zorganizować, wyrzucić pieniadze w błoto i na koniec zdemontować robiąc tyle hałasu, że.ludzie nie mogą spać.

 3. Wiśnia says:

  A w sasiednim Tluchowie to dopiero były Dożynki pełna kultura

  • Bimberek says:

   Bo tam wujt jest kulturalny. Przemowienie wyglosi, pochwali kazda kobiete, doceni jej piekno.fajny chlop. Ale kibelka to nie postawili. Wychodek byl w lesie a tam legowisko żula. W tym Tluchowie to bezdomni sa nie tylko w tym lesie ale i na przystanku, pod sklepem kiedys lezal. Dozynki fajne. Bylem do konca prawie

 4. Brudzeń says:

  A jak już się nażłopali piwska to wsiedli w samochody i wyruszyli do domów. Sugestia dla organizatorów żałosnych imprez w Brudzeniu, albo kończcie je wcześniej, albo rozbieranie sceny zacznijcie od 6 rano. Po północy normalni ludzie chcą spać a nie słuchać walenia w metalowe części przy jej rozbieraniu . Jest czas na zabawę i czas na odpoczynek.

  • Anonim says:

   Proszę Cię…. raz na rok zrobią imprezę a i tak znajdzie się jakiś co nic mu nie pasuje….. Do puszczy się przeprowadź….

  • Ja says:

   A co ty myslisz ze w puszczy mozna halasowac? Po 24.00 powinna być cisza, bo rano ludzie jadą do pracy.

  • HubiXo000n says:

   przeprowadzić sie prosze, aby nie było taki ekscesów :)

  • Ja says:

   To prawda!

 5. Muniek says:

  Zespołu Top one nie było:-(

  • Anonimm says:

   Oj mylisz się był Top one

 6. Waldek says:

  Świetne dożynki. Super występ zespołu Fanatic i super publiczność. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce zespołu. Dziekujemy:-)

 7. Anonim says:

  Seniorzy na tych dożynkach zachowywali się jak na promocji karpia w Lidlu. A pijaczki rzucili się na darmowe piwo rozcieczone z beczki..

  • Matka says:

   Zawsze na takich imprezach jest mnistwo ludzi ktorzy chca zjesc darmowe jadło. Czesto zamożni siedza w domach a imprezy ktore pochlaniaja mnostwo pieniędzy są

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: