REKLAMA

Dobra wiadomość dla wypoczywających w Polsce. Bon turystyczny przedłużony – do kiedy?

REKLAMA

Rodziny wypoczywające w Polsce mogą nadal skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Podjęto decyzję o przedłużeniu jego ważności. Na aktywację wciąż czeka 1/4 bonów na Mazowszu.

Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali już ponad 478,5 tys. bonów turystycznych. To najwięcej w Polsce. ZUS wygenerował tutaj niemal 660 tys. bonów. Oznacza to, że prawie 3/4 uprawnionych skorzystało już z dopłaty do usług turystycznych lub ma zamiar niedługo z takowych skorzystać.

PowiązaneTematy

Jest z czego wybierać, bo do tej pory udział w programie zgłosiło ponad 28 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Na realizację dofinansowania wypoczynku jest jeszcze dużo czasu. Bon pierwotnie był ważny do 31 marca, ale przedłużono termin o pół roku, aż do 30 września.

– Co istotne, bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – podkreśla Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Polski Bon Turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Najpierw aktywacja, później wyjazd

Wszystkie czynności związane z wykorzystaniem bonu należy wykonać na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil na PUE można założyć między innymi przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.– Aktywacja bonu jest bardzo intuicyjna. Po zalogowaniu na PUE na stronie internetowej ZUS należy wejść w zakładkę „Ogólny„. Następnie w menu bocznym trzeba otworzyć zakładkę „Polski Bon Turystyczny„, a dalej „Mój bon„. Tam należy go aktywować. Otrzymamy w zamian kod obsługi płatności, którym zapłacimy później za usługę turystyczną – wyjaśnia Piotr Olewiński.

Bon można aktywować na PUE w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Trzeba będzie wtedy podać dane kontaktowe tzn. adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Właśnie tam system wyśle kod obsługi płatności.

Informacje o bonie są cały czas dostępne na profilu PUE ZUS. Można tam np. sprawdzić jaka kwota pozostała jeszcze do wykorzystania. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną przyznaną kwotę.

Dostępna jest specjalna infolinia

Informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego można uzyskać na specjalnej infolinii pod numerem telefonu 22 11 22 111. Dzwonić mogą zarówno osoby prywatne, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmioty turystyczne zainteresowane przystąpieniem do programu. Pytania można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU