DJ Omen na koniec warsztatów

REKLAMA

Skończyły się czterodniowe Warsztaty DJ-skie, organizowane przez płocki MDK. DJ Omen przedstawił historię swojego fachu.

– To jeden z prekursorów. Od niego wszystko się zaczęło – powiedział pomysłodawca warsztatu, DJ Yoshi. – Opowie on chłopakom o początkach. O tym, jak kiedyś tworzyło się muzykę i o jej słabej dostępności.

DJ Omen gra od 19 lat. Pierwszą imprezę w życiu nagłośnił w Wielkanoc 1994 roku. Występował w całej Europie i zdobył wiele tytułów – to III wicemistrz Europy. Płocczanin nawiązał wiele współpracy, a wraz z formacją D-Bomb w 2001 roku stworzył swoją pierwszą produkcję.

PowiązaneTematy

– Zaczynałem nie mając żadnego pojęcia o DJ-owaniu. Wtedy nie było Internetu, grało się głównie z „czarnych płyt”. Zresztą, moim zdaniem nie można nazywać się DJ-em, jeśli nie potrafi się puszczać muzyki z gramofonu – powiedział gość honorowy.

Warsztaty cieszyły się ogromnym sukcesem. Organizatorzy już dziś planują kolejną edycję warsztatów, która miałaby odbyć się już w wakacje.

– Chcemy przyglądać się uczestnikom kursu. Sprawdzać jak sobie radzą i czy wykorzystują zdobytą tu wiedzę. Oczywiście planujemy kolejną edycję warsztatów. Chcę by odbyła się ona w wakacje. Kontynuacja będzie stworzona z myślą o uczestnikach kończącego się dziś wydarzenia. Chcemy, aby spotykali się oni na razie w swoim gronie. By nie było biernych słuchaczy – mówi Yoshi.