REKLAMA

Deszcz i burza im niestraszna. Trwają Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

REKLAMA

4 czerwca w samo południe ryczące maszyny skuterów wodnych rozgrzewały się przed walką. Rozgrzewało ich również palące słońce, które z czasem zostało przesłonięte czarnymi chmurami. Ani deszcz, ani pomrukiwania burzy nie wystraszyły jednak zawodników.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych, organizowane przez płocki WOPR, przyciągnęła na molo sporą publiczność. Zawodnicy na przeróżnych rodzajach skuterów prezentowali swoje umiejętności, wykonując z dużą prędkością slalomy pomiędzy bojami. WOPR wykorzystał okazję, propagując prawidłowe zachowanie nad wodą. – Zawodnicy będą w kaskach, chcemy to nagłośnić, podobnie jak używanie skuterów w stanie trzeźwości – wyjaśniał przed zawodami Piotr Lisocki, wiceprezes płockiego WOPR-u, który organizuje mistrzostwa przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka, PKN Orlen i współorganizacji Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

W Płocku pojawiło się około 35 zawodników. Sędzią Głównym zawodów jest Mirosław Marek. Mistrzostwa rozgrywane są w czterech klasach: Jet Modified, Runabout Stock, Runabout Limited i Runabout Open.

W sobotę od godz. 11.30 odbywały się treningi, natomiast pierwsza seria wyścigów ruszyła po godzinie 13. Mieliśmy okazję relacjonować to wydarzenie z pokładu statku Marianna, należącego do Żeglugi Wyszogrodzkiej. Pomimo psującej się pogody, zarówno pasażerowie na statku, jak i widzowie na molo, bawili się doskonale.W niedzielę, 5 czerwca, treningi rozpoczną się już o godz. 10.30, natomiast 3., ostatnia seria wyścigów planowana jest na godz. 12-13.10. Oficjalne zakończenie mistrzostw i dekoracja zwycięzców odbędzie się około godz. 14.30.

PetroNews jest patronem medialnym mistrzostw.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU