REKLAMA

Deszcz dzieciom nie przeszkadzał. Plac zabaw przy Orlen Arenie otwarty [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę przed południem otwarto nowoczesny plac zabaw oraz plac wodny przy Orlen Arenie. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, a otwarcia dokonali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w PKN Orlen.

Pierwsze dzieciaki w kierunku Orlen Areny zmierzały dumnym krokiem, bez parasolek, najwyraźniej szczęśliwe, że wezmą udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu. Animatorzy zajęli się nimi proponując zabawy i puszczając bańki mydlane, a orlenowska maskotka rozdawała im słodycze.

PowiązaneTematy

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski zaraz po przybyciu na miejsce przywitał się z dziećmi i zabrał głos dziękując wykonawcom i inwestorowi, który wspomógł budowę placu. – Chciałbym podziękować PKN Orlen za dobrą współpracę, bo dzięki niej mamy tak nowoczesny plac zabaw – mówił. Wraz z nim plac zabaw przy Orlen Arenie otworzył Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w PKN.

Gdy tylko oficjele przecięli wstęgę, na nowy plac zabaw wbiegły dzieciaki, które chętnie wypróbowały wszystkie jego atrakcje, nie zważając na padający deszcz.  Nowoczesny plac zabaw jest podzielony na dwie części – pierwsza wyposażona w zabawki, przystosowane dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: do 7 i do 14 lat oraz piaskownicę. Drugą część placu zajmuje park wodny o powierzchni około 480 m kw, który ma być miejscem do odpoczynku w upalne dni.

Plac zabaw z fontanną pochłonął ponad 1,7 miliona złotych i powstał we współpracy miasta z PKN Orlen. Budowa placu rozpoczęła się w czerwcu i miała zostać zakończona do końca lipca. Jak tłumaczyli urzędnicy, najpierw budowę przedłużył Budmat Drift Show, który odbywał się wokół Orlen Areny i uniemożliwiał prace, a następnie brak jednej z atrakcji, na którą musieli czekać budowlańcy.