Debata prezydencka: Ile zarabia prezydent? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

6 listopada odbyła się trzecia już w tej kampanii wyborczej debata kandydatów na prezydenta, tym razem organizowana przez Radio Dla Ciebie. Chętni do pełnienia funkcji prezydenta Płocka odpowiadali m.in. na temat wysokości zarobków głowy miasta.

– Prezydent miasta nie musi zarabiać pięciu średnich krajowych – mówił Marek Owsik. – Wynagrodzenie prezydenta powinno być na tyle wysokie, żeby było to godne wynagrodzenie, myślę, że na poziomie 12 tysięcy brutto – zaproponowała Iwona Wierzbicka.

– Wynagrodzenie prezydenta nie może rażąco odbiegać od średnich, w 2002 roku obniżyłem swoje wynagrodzenie, myślę że maksymalnie powinno wynosić 10 tysięcy złotych brutto – przyznał Mirosław Milewski.

– Powiem państwu ile wynosi wynagrodzenie prezydenta, to dokładnie 10 tysięcy złotych brutto, czyli na rękę około 8 tysięcy złotych – powiedział aktualny prezydent, Andrzej Nowakowski.

– Z dodatkami? – zareagował Mirosław Milewski. – Nie, bez dodatków – przyznał prezydent. – Myślę, że jakby prezydent zarabiał 10 tysięcy złotych to jest w porządku, tysiąc złotych w jedną czy w drugą stronę to nie jest ważne, ważne żeby to był dobry gospodarz – stwierdził Arkadiusz Iwaniak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji