Debata prezydencka: Co będzie znakiem rozpoznawczym Płocka? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jaki charakterystyczny program wdrożą kandydaci na prezydenta, jeśli prezydentem zostaną? Z takim pytaniem zmagali się obecni w trakcie debaty pretendenci do tego stanowiska. Zapraszamy na kolejny skrót filmowy.

Obecnie znakiem rozpoznawczym naszego miasta jest Orlen. A co będzie w przyszłości? Według Mirosława Milewskiego, to będzie miasto, które dofinansuje sanatoria, leki czy podręczniki szkolne. – Moim zdaniem przyszedł teraz czas na starówkę i rewitalizację, tak aby ludzie chcieli tu przyjechać – stwierdziła Iwona Wierzbicka.

– Pytanie, czy skojarzenie z Orlenem jest pozytywne – pytał Arkadiusz Iwaniak. – Według mnie, Płock powinien pokazywany być jako miasto festiwali oraz edukacji, miasto innowacyjne i dobrych rozwiązań – stwierdził. – Przez ostatnie cztery lata zrobiliśmy bardzo wiele, oddaliśmy przedszkola, za moment oddamy najstarszą płocką szkołę. Na najbliższe lata chciałbym, żeby znakiem rozpoznawczym było wykorzystanie funduszy unijnych – prorokował Andrzej Nowakowski.

– To turystyka spowoduje nowe miejsca pracy i przyjazd turystów do Płocka – stanowczo mówił Marek Owsik. – Czas realnie skorzystać z propozycji do Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja ma realnie przynosić dochody, a nie tylko mamy wydawać pieniądze – stwierdził. – Kryte boisko, projekt z Budżetu Obywatelskiego, będzie właśnie teraz otwarty – wtrącił Andrzej Nowakowski. – Kryte boisko nie ma nic wspólnego z turystyką – ripostował kandydat Samorządnych.

Zapraszamy na skrót filmowy z tej części debaty.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji