REKLAMA

Debata ekologiczna w Płocku

REKLAMA

Już w czwartek w płockim ratuszu odbędzie się debata poświęcona ekologii. Wydarzenie zorganizowała Książnica Płocka w ramach kampanii Czysta Karta.

Książnica Płocka zaprasza 14 listopada o godzinie 11 na debatę ekologiczną zorganizowaną w ramach zainicjowanej przez nas kampanii ekologicznej Czysta Karta. Wydarzenie skierowane jest szczególnie do młodzieży.

PowiązaneTematy

– Czysta Karta to symbol, który może oznaczać nowy początek. Chcemy poprzez dyskusję, rozmowę wspólnie zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w zakresie ochrony środowiska. To nie będzie debata ekspertów, pragniemy raczej poznać swoje poglądy, doświadczenia, przekonać siebie i innych, że trzeba działać i że nie ma już czasu na odkładanie spraw na później – podkreśla Książnica Płocka.

Do debaty zaproszono:  • przedstawicieli Płockiego Strajku Klimatycznego, którzy zaprezentują swój program, podzielą się doświadczeniami ze spotkań tematycznych w Lozannie i Gdańsku,
  • prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który przedstawi m.in. ekologiczne działania podejmowane przez miasto,
  • Artura Jaroszewskiego, który znany jest z troski o czyste powietrze,
  • przedstawiciela partii Zieloni,
  • blogerkę działającą również w zakresie ekologii Sandrę Panuś, która opowie o idei „zero waste”.

– Razem z Książnicą Płocką postawcie na Czystą Kartę i przyjdźcie do auli ratusza w czwartek 14 listopada o godzinie 11 na dwugodzinną debatę, która ma nam wszystkim uświadomić, że czas rozpocząć walkę o życie na Ziemi, a najlepiej to zacząć od samych siebie i zmiany swoich przyzwyczajeń – zachęca Książnica Płocka.

Przed debatą, około godz. 10.30 odbędzie się wręczenie nagród laureatom ekologicznego konkursu plastycznego dla dzieci z klas I-III „Każde dziecko o tym wie, co dla Ziemi robi się”. W Galerii P w Ratuszu będzie prezentowana wystawa pokonkursowa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU