REKLAMA

Dancehall w Płocku

REKLAMA

W połowie lipca na płockiej plaży nie zabraknie legend gatunku reggae – to gratka dla wszystkich miłośników zielonego, żółtego i czerwonego. 

WARD21 to jamajski zespół soundsystemowy, zainicjowany przez producenta Kinga Jammyego, który – zachwycony umiejętnościami i wszechstronnością czterech artystów z Kingston – zaproponował im współpracę. Mean Dog, Suku, Kunley McCarthy i Rumblood (nienależący już do składu) po trzech latach szlifowania talentu w studiu wcześniej wspomnianego producenta, postanowili pójść swoją drogą. Do tej pory owocem ich współpracy jest pięć długogrających albumów. Nazwa zespołu wzięła się od oddziału psychiatrycznego, który mieścił się w Uniwersyteckim Szpitalu w stolicy Jamajki. WARD21 to zespół, który ciągle poszukuje nowych rozwiązań i rzuca pomosty między stylami i gatunkami muzycznymi.

Dzięki zamiłowaniu zespołu do eksperymentów z muzyką, bardzo szybko zyskali uznanie krytyków i miłośników tej muzyki na całym świecie. Zdobyte doświadczenie w studiu w Waterhouse pozwala osiągnąć im swoisty styl. Eksperci zaliczają ich muzykę do psychodelicznego ragamuffin. W nagraniach zespołu nie brakuje poczucia humoru.Jamajski zespół na ogół gości na soundsystemowych scenach, jednak podczas Reggaeland 2014 wystąpi na dużej scenie z muzykami niemieckiego riddim bandu Soul Fire. Na pewno nie zabraknie pozytywnej energii podczas ich występu WARD21 na legendarnym już płockim festiwalu reggae.

Festiwal Reggaeland 2014 odbędzie się w dniach 11-12 lipca na płockiej plaży.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU