REKLAMA

Czytelnik: Wójt gminy Stara Biała oszczędza na bezpieczeństwie

REKLAMA

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na problem, z jakim zmagają się podczas zimy mieszkańcy miejscowości Stara Biała. Zaznacza, że kierowcy autobusów, których kursy zaczynają się i kończą w tamtym rejonie, również mają utrudnione zadanie – nie mogą zjechać z górki. Wszystko sprowadza się do braku odśnieżonych ścieżek, chodników i dróg oraz oblodzonej nawierzchni. Czytelnik twierdzi, że wójt oszczędza na bezpieczeństwie i nie zleca rozsypywania mieszanki soli z piachem na ulice.

fot. czytelnik

Czytelnik: Wójt nie dba o bezpieczeństwo

W swojej wiadomości, nasz czytelnik zwrócił uwagę na problem, z jakim zmagają się kierowcy kursów Komunikacji Miejskiej, którzy mają pętlę autobusową w Starej Białej.

Z powodu braku odśnieżonych dróg, nieobsypanej solą z piachem nawierzchni, autobusy mają problem ze zjazdem z górki.

– Lód na drodze. Wójt gminy Starej Białej oszczędza na bezpieczeństwie. Autobusy mają opóźnienia nawet o godzinę – informuje czytelnik.

Wójt: Droga nie jest gminna

Wójt gminy Stara Biała, Sławomir Wawrzyński, wytłumaczył nam, że na terenie gminy, którą zarządza, autobusy Komunikacji Miejskiej kursują jedynie po drogach powiatowych lub wojewódzkich.

– W przypadku dzisiejszych problemów w Starej Białej, droga o której pisze czytelnik jest utrzymywana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku – wyjaśnił krótko.

Zapewnił,  że utrzymanie zimowe dróg i chodników odbywa się zgodnie z warunkami, natomiast chodniki, które są pod opieką gminy, są odśnieżane, jeśli tylko taka potrzeba zaistnieje.Zarząd Dróg Powiatowych: Utrudnienia, mimo podjętych działań

Wysłaliśmy zapytanie również do Zarządu Dróg Powiatowych.

– Zimowe utrzymanie dróg powiatowych wykonywane jest na podstawie “Planu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Płockiego”, zatwierdzonego w drodze uchwały przez Zarządu Powiatu w Płocku, który szczegółowo ustala zasady zimowego utrzymania dróg powiatowych w poszczególnych standardach, mając na uwadze ilość dróg, ich cechy funkcjonalne jakie pełnią drogi w sieci dróg powiatowych, warunki lokalne, a także możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu – wyjaśnia Marcin Błaszczyk, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku.

Jak dodaje, utrzymujące się 4 grudnia br. w godzinach porannych niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiały, że mimo usilnych starań, wystąpiły przejściowe utrudnienia w ruchu na drogach powiatowych, będących w zarządzie jednostki, w tym na drodze powiatowej nr 6905W Parzeń – Kamionki – Stara Biała – gr. miasta (Płock) w m. Stara Biała.

– Utrudnienia, skutkujące spowolnieniem ruchu, występowały również na wielu odcinkach dróg krajowych, wojewódzkich czy gminnych, co bezpośrednio przekładało się na sytuację na drogach powiatowych i w poważnym stopniu wpłynęło na szybkość dotarcia naszych służb na wyznaczone drogi – tłumaczy Marcin Błaszczyk.

Jak zapewnia, niezależnie jednak od panujących warunków zimowych, niezwłocznie podejmowane były i będą wszelkie możliwe prace, mające na celu zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego, wywołanych panującymi warunkami atmosferycznymi, w oparciu o wskazany wyżej plan oraz zabezpieczone środki finansowe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ppplock says:

    Potwierdzam samochody ślizgały się zjeżdzając z górki miedzy cmentarzem , a bankiem w Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU