REKLAMA

Czytelnik: Kupiłem kamerkę samochodową przez płockie rondo… [FILM]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Płocczanie nie bez powodu narzekają na Rondo Wojska Polskiego. To właśnie tam bardzo często dochodzi do nieprzepisowej jazdy kierowców, która nierzadko kończy się kolizją lub wypadkiem. Czytelnicy przesyłają nam filmy, dokładnie obrazujące przyczyny takiego stanu rzeczy…

Niedawno publikowaliśmy film z profilu YouTube „Stop Cham”, tymczasem czytelnicy przesyłają nam kolejne filmy z tego miejsca.

PowiązaneTematy

Jeden z czytelników zauważył kilka wykroczeń na tym krótkim odcinku: • 10 sekunda – czarny pojazd skręca z niewłaściwego pasa ruchu.
 • 15 sekunda – ciemny pojazd przejechał na czerwonym. Gdyby pojazdy nie stały, to mogło dojść do wypadku.
 • 20 sekunda – biały pojazd wjechał na skrzyżowanie, mając czerwone światło.
 • 23 sekunda – czerwony pojazd wjechał na skrzyżowanie, mając czerwone światło.
 • 32 sekunda – biały pojazd wjechał na skrzyżowanie, mając czerwone światło (warunkowa zielona strzałka), wymuszając pierwszeństwa przed ciężarówką.

– Proszę zwrócić uwagę, że najbardziej niebezpieczny manewr został wykonany przez ostatni pojazd. Często zdarza mi się hamować przez pojazd wymuszający pierwszeństwa na zielonej strzałce. Dlatego zakupiłem kamerkę do samochodu – wyjaśnia czytelnik.

Jeśli zarejestrowaliście podobne zdarzenia w tym miejscu lub innych na terenie Płocka i powiatu płockiego, dajcie nam znać – będziemy publikować takie filmy, aby zwrócić uwagę na problem nieprawidłowego zachowania kierowców na drogach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Maxim says:

  Poprzednik obecnego prezydenta zamiast jednopasmowej Wyszogrodzkiej zrobił 3 pasmówkę i planował górą (wiaduktem) puścić ruch. Jednak jak widać teraz zabrakło wizji i zrobili jednopasmówkę (a obiecali obwodnicę) i zostawiono rondo. Dla mnie to pomnik braku wyobraźni. Co wybory już 3 raz wybieracie sobie tego wizjonera więc macie jak macie. Nie mieszkam już w Płocku ale jak tu jestem to przykro patrzeć na te inwestycje „po taniości”. Ludzie, co wy robicie…

 2. nick says:

  Przestańcie może demonizować ” Dzwona ” ! Wina zdecydowanie jest po stronie kierowców , a nie usytuowania ronda . Nie wiem co mają na myśli kierowcy narzekający na trudności przy pokonywaniu tego prostego skrzyżowania . Wydawać by się mogło , ze wyjazd do Warszawy kończy się dla nich pozostawieniem auta na parkingu Parku Łomianki , lub w porywach Galerii Młociny . Bo przejazd przez rondo powiedzmy Radosława , Wiatraczna , czy Babka stanowi dla nich istne mission impossible . Więcej kultury na drodze ! I dziękujcie Bogu że z Podola nie puszczono linii tramwajowej …😜

  • Kojot says:

   Jak by doszły jeszcze tramwaje i z jeden pas to niektuzy by niejezdzili ze strachu poruwnajmy rondo przy arkadii

  • Płocczanin says:

   Nie pisz bzdur to rondo nie jest żadnym rondem tylko nieudolną przeróbką skrzyżowania.Od razu powinno być tam skrzyżowanie wielopoziomowe

 3. Wiadukt says:

  Jedno jest jasne . Na tym rondzie powinien już dawno być wiadukt z nowego mostu na obwodnicę i basta

 4. Łukasz says:

  Po obejrzeniu filmiku stop chamstwu na drugi dzień miałem dokładnie taką samą sytuację jak na czerwonym kierowca wymusił pierwszeństwo. Dojechałem do niego równolegle na kolejnych światłach i otworzyłem szybę kulturalnie upominając czy jest świadomy co robi bo mógł spowodować kolizję a wiozę z tyłu półroczne dziecko. Głupio mu zrobiło się ale tłumaczył że tutaj inaczej się nie da. Ludzie tracą zdrowy rozsądek z pośpiechu i braku cierpliwości i robi się niebezpiecznie.

 5. Mistrz Upalania says:

  Niestety właściciel kamery też do odstrzału bo nie jest święty 🤫

 6. kierowca says:

  norma jest że monitoring miasta ma to gdzieś… przez chwilę (gdy stary most był zamknięty, i to w koncowej fazie) zrobili szumna akcję że będą zwracać uwagę na wykroczenia a tak poza tą akcją to śpią… no chyba że policja się zgłosi bo jest zdarzenie – o tak, to wtdedy się budzą by przejrzeć materiał i stwierdzić, że kamery nie zarejestrowały zdarzenia…

  a tam to non stop są wykroczenia których kierowcy powinni ponieśc konsekwencje – kwestia by straz miejska (obsługująca monitoring) zaczeła pracować czyli obserwować, wyłapywać a potem to zabezpieczac materiał wizyjny i przekazywać codziennie policji by wystawiali mandaty!

  z drugiej strony to i policja powinna zaczac dbac o bezpieczenstwo tam – mogą wysłac policjanta na monitoring (by przez radio podawał dane na bieżąco) i dodatkowo policjantów by satli za randem i wyłapywal;i tych co poda im ten na monitoringu…

  no ale po co??? wszak można udawać że się pracuje i dba o bezpieczeństwo mieszkańców….. smutne

 7. Trodat4912 says:

  To na innych skrzyżowaniach kierowcy znają przepisy, a na tym rondzie dopada ich amnezja i paraliż ??

 8. Kierowca says:

  Wina kierowców tu jest tylko w 50%. Drugie 50% jest winny zarządza drogi, władze miasta i policja. A dlaczego? Bo sterowanie sygnalizacja na tym skrzyżowaniu woła o pomstę do nieba i dlatego kierowcy lekcewarzą sygnalizację. Żeby przejechać z Podolszyc na nowy most, trzeba pokonać 3× sygnalizację świetlną (żeby przejechać skrzyżowanie trzeba stać minimum 1 krotnie na czerwonym, a maksymalnie nieskończenie wiele), bo w którym normalnym mieście sygnalizacja świetlna jest zamontowana: przed skrzyżowaniem 1× i dodatkowo na skrzyżowaniu 2×?? kto normalny ustawia sygnalizację tak żeby część aut stała przed skrzyżowaniem na czerwonym, a część na środku skrzyżowania? Skrzyżowanie nie jest jakieś mega duże, że wymaga podwójnych świateł przed i na skrzyżowaniu, żeby kierowcy którzy wjadą na pomarańczowym za sygnalizator nie wpadli na tych którzy jadąc z lewej strony lub prawej maja już zielone. Wystarczy usunąć sygnalizację że środka skrzyżowania, i wydłużyć o 2 sekundy czas pomiędzy zielonym A czerwonym z jednej i drugiej strony i wtedy skrzyżowanie pokonany za jednym razem.

  • Stop_ciemnocie says:

   Wina kierowców jest tu w 100%. Mają się stosować do przepisów i tyle w temacie. Nie pisz bzdur

  • Pepe says:

   Zapraszam do Poznania. Takich rond znajdziesz kilka , tylko dołóż do tego tramwaje.
   To proste rondo. Jak masz 3x czerwone to stój i czekaj. Ta zasada jest prosta. No ale jak na czerwonym napierdzielasz to nie miej pretensji do zarządu dróg.
   Czerwone-czekam. Zielone jadę. Jak masz z tym problem to oddaj prawko i komunikacja miejska wita.

 9. Patyk says:

  Przeciez to standard. Czym tu się podniecać. Wszyscy wiedza, ze kierowcy tak robia. Wystarczyloby dać chwilę opóźnienia na zielonym przy zjezdzie z obwodnicy i nawet wjezdzajacy na czerwonym nie stanowiliby problemu. Niestety jest to dosyc niespotykane rondo i nie wszyscy wiedza jak się na nim zachowac.

 10. Kierowca says:

  A czy powstanie artykuł o zakorkowanej ul. Bielskiej przy szanownej obwodnicy? Co 200 metrów sygnalizacja, korki rano i wieczorem, jak Ci się uda to pojedziesz bez problemu…. miasto, które ma niewielka liczbę mieszkańców, a korki gorsze niż w Warszawie…. fajnie, ze cos robia, ze sa remonty, ale jak ma byc tak, ze co 200 m sygnalizacja to porażka. Miasto Płock ma największą liczbę sygnalizacji, czy to niesie ze sobą bezpieczeństwo? Odpowiedź mamy na rondzie dzwon….

  • Multipla says:

   Zjeżdżając z obwodnicy (obwodnica przez środek miasta…) w Bielską jest tylko JEDEN pas ruchu mimo, że miejsca jest wystarczająco dużo, aby zbudować dwa pasy: jeden do skrętu w prawo, drugi do skrętu w lewo. Skróciłoby to czas oczekiwania na światłach. Niestety, projektanci i inżynierowie mają na to wywalone.
   Zrobili jedno rondeczko, a dalej stój sobie 3x na czerwonym…

 11. Zofia says:

  Dla mnie jest to proste wytłumaczenie, kierowcy nie znają przepisów ruchu drogowego, nie wspomnę o jeździe po rondach i nie tylko,a przepisy sobie.Na tym rondzie dochodzi do b częstych kolizji i wypadków, ponieważ kierowca który wjeżdża na to rondo na zielonym świetle to uważa że mając zielone to może jechać dookoła. A najważniejsze gdzie jest nasza szanowna Policja, ale na drogach ich nie ma, a jeśli się pojawią to raczej żeby się polansowac i żeby czas zszedł. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU