REKLAMA

Czym jest i jak powinna wyglądać sztuka? Bezpłatny wykład w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

W czwartek w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się bezpłatny wykład „Czy język sztuki musi być dosłowny, realistyczny? Czy warto znać się na sztuce?”.

1 października o godz. 10.30 Płocka Galeria Sztuki zaprasza na bezpłatny wykład krytyka sztuki Jerzego Brukwickiego „Czy język sztuki musi być dosłowny, realistyczny? Czy warto znać się na sztuce?”. Tematem wykładu będzie język sztuki, która wzbogaca nasze myśli, doznania, emocje, uczucia.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas spotkania zostanie przybliżona wyróżniająca sztukę, zdumiewająca różnorodność i wielokierunkowość, ogrom zagadnień i odniesień w niej poruszanych.

– Dzieła sztuki urzekają, uczą, dokumentują, hipnotyzują przestrzenią wyczarowaną przez artystów. Czy trzeba znać teorie sztuki, które m.in. tworzyli: Platon, Tomasz z Akwinu, Leonardo da Vinci, Denis Diderot, Immanuel Kant, Joris-Karl Huysmans, Ludwig Wittgenstein, Hans-Georg Gadamer, Jean Baudrillard, Ernst Hans Gombrich, aby rozumieć i lubić sztukę? Czy warto znać się na sztuce? – pyta Płocka Galeria Sztuki.Wykład poprowadzi Jerzy Brukwicki – krytyk sztuki, kurator wystaw, dziennikarz, wieloletni szef warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz.

Tego dnia w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się również kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Wielozmienność” Łukasza Huculaka. Zwiedzających przez tę niezwykłą wystawę poprowadzi historyk i krytyk sztuki Bogusław Deptuła. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 i jest w cenie biletu.

Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zwiedzających, liczba osób uczestniczących w proponowanych wydarzeniach jest ograniczona (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23). Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na stronie internetowej Płockiej Galerii Sztuki.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU