REKLAMA

Czy z wózkiem pospacerujemy w końcu nad Wisłą?

REKLAMA

Radny Michał Sosnowski zaapelował o wykonanie podjazdów dla wózków w alejkach spacerowych nad Wisłą. To postulat, o który od dłuższego czasu apelują niepełnosprawni i kobiety z małymi dziećmi, dla których zejście nad Wisłę jest obecnie mocno utrudnione.

To jeszcze nie projekt, o który proszą mieszkańcy, czyli zejście nad samą Wisłę, ale można to nazwać dobrym początkiem. Radny Michał Sosnowski złożył interpelację, dotyczącą wykonania podjazdów dla wózków na schodach, stanowiących fragment alejek spacerowych nad Wisłą.

– W lipcu ubiegłego roku miasto oddało do użytku pięknie wyremontowane, oświetlone alejki spacerowe na Wzgórzu Sieciecha – od hotelu Starzyński, do Placu Książęcego – wyjaśnia radny powód złożenia interpelacji. – Cieszą się one dużym zainteresowaniem płocczan – szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Mieszkańcy i turyści spacerujący wspomnianymi alejkami, często kontynuują swój spacer wzdłuż wzgórza tumskiego. Niestety, napotykają tam na bariery architektoniczne w postaci braku podjazdu dla wózków, przez co przemieszczanie się jest tam bardzo utrudnione dla matek z wózkami, czy też osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich – tłumaczy Michał Sosnowski.Jak urząd miasta ustosunkuje się do tego wniosku? Zobaczymy za niespełna dwa tygodnie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU