REKLAMA

Czy w końcu powstanie Centrum Sportów Ekstremalnych w Płocku?

REKLAMA

Właśnie wyłoniony został zwycięzca przetargu na realizację zamówienia powstania pierwszego w Płocku miejsca dla miłośników rolek, rowerów i deskorolek. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już pod koniec czerwca tego roku zobaczymy Centrum Sportów Ekstremalnych.

Centrum ma stanąć przy ul. Kutrzeby, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 23. Inwestor podjął się wykonania robót budowlanych, obejmujących rowerowy plac zabaw – pumptruck, betonowy tor płaski do jazdy na rolkach, plac do wypoczynku oraz zieleni. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 30 czerwca 2017 roku, jednak inwestor podjął się opieki nad inwestycją do końca października br.

Realizacja budowy Centrum będzie kosztować  496.900 złotych. Przypomnimy, że projekt utworzenia Centrum Sportów Ekstremalnych powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego 640 osób.

– Nie wiemy kiedy ruszy budowa inwestycji. Możliwe, że inwestorzy rozpoczną budowę za tydzień lub dwa. Nas interesuje data zakończenia realizacji projektu, czyli 30 czerwca 2017 r. – informuje nas Hubert Woźniak z Urzędu Miasta.Przypominamy, że pomysłodawcami projektu w ramach budżetu obywatelskiego są Maja Szklarz-Tomkowska, Weronika Sławańska i Tomek Araucz.

Promocja Centrum Sportów Ekstremalnych rozpocznie się wraz z wybudowaniem torów. Już planowane są pierwsze pomysły zawodów. W dalszym etapie, pomysłodawcy stworzenia Centrum chcą zorganizować warsztaty jazdy na rolkach dla różnych grup wiekowych i różnych kategorii zaawansowania.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU