REKLAMA

Czy „Strażacy” wyjechali z miasta?

REKLAMA

Jakiś czas temu Płock obiegła informacja o tym, że nasze miasto będzie jednym z głównych bohaterów wysokobudżetowego serialu, traktującego o strażakach. Radni nie zgodzili się na dofinansowanie tej produkcji, serial mimo tego miał jednak powstać. Czy tak się stanie?

Przypomnijmy: serial „Strażacy” miał być realizowany przez spółkę Baltmedia i na pierwszej konferencji prasowej, zorganizowanej w tej sprawie, przedstawiano projekt jako „klepnięty” przez Telewizję Polską. Miasto miało mieć w nim swój udział, wpłacając ponad milion złotych. Kiedy wyszło na jaw, że TVP rozpatruje jeszcze inne produkcje i wcale nie jest pewne, czy „Strażacy” powstaną, radni nie zgodzili się na przekazanie środków z budżetu miasta. W obronie projektu zmobilizowali się mieszkańcy, którzy zebrali nawet wymaganą ilość podpisów pod inicjatywą obywatelską, prezydent jednak nie zdecydował się przekazać projektu uchwały pod ponowne głosowanie rady miasta.

Jakiś czas później Płock obiegła informacja, że pomimo braku dofinansowania ze strony miasta, serial powstanie. Wczoraj portal wirtualnemedia.pl podał, że główne role w serialu „Strażacy”, opowiadającym o losach pracowników straży pożarnej zagrają Maciej Zakościelny i Weronika Rosati  oraz że zdjęcia do produkcji ruszają na początku sierpnia, a jesienią TVP1 pokaże pilotowy odcinek.]Według naszych nieoficjalnych źródeł, zbliżonych do spółki Baltmedia, serial nie będzie jednak nagrywany w Płocku. Póki co, informacji nie potwierdza producentka serialu, Katarzyna Anczarska, według której sprawa rozstrzygnie się dopiero w przyszłym tygodniu. Rzecznik Telewizji Polskiej, Jacek Rakowiecki, twierdzi natomiast, że żadna decyzja w sprawie emisji serialu „Strażacy” jeszcze nie zapadła.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU