Czy Staroźreby doczekają się komunikacji miejskiej?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napisał do nas czytelnik, który w swoim liście do redakcji dopytuje o linię autobusową komunikacji miejskiej do Staroźreb. Czy podmiejska linia wreszcie ruszy?

– Czy coś wiadomo na temat linii komunikacji miejskiej kursującej do Staroźreb? Podobno jest w planach – dopytuje nasz czytelnik.

Napisaliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta w Płocku. Ratusz poinformował nas, że Gmina Miasto-Płock podpisała porozumienie międzygminne z Gminą Staroźreby i Gminą Radzanowo, którego skutkiem ma być obsługa transportu publicznego na terenie tych gmin przez Komunikację Miejską w Płocku.

– Aktualnie trwają rozmowy, dotyczące szczegółów funkcjonowania tej linii autobusowej, tzn. trasy przejazdu, rozkładów jazdy i finansowania tej linii przez zainteresowane gminy – informuje ratusz.

Urząd Miasta szacuje, że linia KM Płock – Radzanowo – Staroźreby powinna zostać uruchomiona około 15-20 października.

Podziel się:

8 komentarzy

  1. Coś nadal nie została uruchomiona linia do Staroźreb a podobno miało to nastąpić w okresie 15-20 października.
    Czy coś wiadomo w tym temacie ?????

  2. mieszkańcy Nowej Białej na

    Czy mieszkańcy osiedla Nowa Biała doczekają się komunikacji miejskiej. Przecież tam jest dogodnie stworzyć ją dla linii miejskich pętlę albo okrężną trasę dla autobusów ze strony Maszewa czy ORLENU (bramy nr 1). Wójt w Starej Białej nie interesuje się tym tematem on ma co innego w głowie. Podobnie sołtys w Nowej Białej nie podejmuje inicjatywy w tym kierunku.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji