REKLAMA

Czy Płock jest miejscem niezwykłym? Film o Pomnikach Historii na TVP Kultura

REKLAMA

„Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki Historii” – to tytuł cyklu tworzonego przez dziennikarzy Krzysztofa Grzybowskiego i Katarzynę Sanocką, którzy szukają w Polsce najciekawszych, jeszcze do końca nieodkrytych miejsc. W najnowszym odcinku bohaterem emitowanego na TVP Kultura programu jest Płock.

W niedzielę, 24 listopada został wyemitowany odcinek programu „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki Historii”. Autorzy sprawdzają w nim, czego o naszej przeszłości możemy się dowiedzieć w takim miejscu jak Płock.

PowiązaneTematy

Przypominają, że Płock należy do najstarszych i najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce, określanych w XI w. przez Galla Anonima jako: sedes regni principalis, czyli ośrodki, w których rezydowali władcy. Największe znaczenie dla kraju Płock odgrywał w czasie rządów Władysława I Hermana oraz jego synów: Zbigniewa i Bolesława III Krzywoustego. To właśnie wtedy był najważniejszym grodem w kraju – miejscem fundacji książęcych i kościelnych. W płockiej katedrze umiejscowiono nawet groby władców Polski.Z programu dowiemy się przede wszystkim o dawnej świetności Płocka, ale i zobaczymy piękne widoki z lotu ptaka, poznamy także zabytki, których w mieście nie brakuje.

Film reżyserował Tomasz Drozdowicz. Jego powtórki możemy obejrzeć już jutro, w poniedziałek, 25 listopada o godz. 8 oraz w sobotę, 30 listopada o godz. 14.25. Film jest dostępny także na VOD.TV.

Zrzut programu „Pomniki Historii” [KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ NA STRONĘ PROGRAMU]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. regionalista. says:

    Piękny film. Dziękuję. Widzimy w nim Odnowioną Katedrę. Wspaniała wypowiedz KSIĘDZA PROBOSZCZA
    ODNOWICIELA KATEDRY – JAK W 1905 R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU