Czy Płock jest gotowy do Programu Rodzina 500+?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do Programu Rodzina 500+. W związku z tym, sprawdzamy czy Płock przygotował się już do wdrożenia i obsługi programu.

W naszym mieście program zrealizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Głównym punktem przyjmowania wniosków będzie Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS-u przy ul. Pl. Dąbrowskiego 1. Ponadto, w kwietniu będą czynne dodatkowe punkty na terenie miasta, gdzie rodzice mogą złożyć wnioski. Będzie to m.in. MOPS przy ul. Wolskiego, Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka, Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej czy Miejski Urząd Pracy.

W tych dodatkowych miejscach będzie można złożyć wniosek wyłącznie na drugie i kolejne dziecko – niezależnie od dochodu.

Wnioski udostępni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od 21 marca 2016 r. za pomocą swojej strony internetowej. Według naszych ustaleń, MOPS przyjął 8 dodatkowych osób, w związku z obsługą programu.

Przypomnijmy, że w ramach programu Rodzina 500+ rodzice, opiekunowie prawni i faktyczni będą otrzymywać świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko – niezależnie od dochodu, na pierwsze lub jedyne dziecko – jeśli dochód rodziny nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji