Cztery żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

REKLAMA

Już niebawem dwóch autostopowiczów wyruszy w podróż dookoła Islandii. Płocczanie Joanna Maślankowska i Adam Wnuk przemierzą ponad dwa tysiące kilometrów. Ich celem jest m.in. promocja turystyki aktywnej. 

Plan obejmuje podróż do Islandii, w której  jedynym środkiem transportu będzie autostop i siła własnych nóg. Jak zapewniają organizatorzy, dach nad głową będzie stanowić jedynie namiot oraz gościnność mieszkańców.

PowiązaneTematy

Ten ambitny plan podróży zakłada m.in. kąpiele w gorących źródłach termalnych, stąpanie po jęzorze największego lodowca Europy, czy wejście na szczyt wulkanu Hekla. Uczestnicy wyprawy zapowiadają, że chcą poskromić wszystkie cztery żywioły.

Skoro o podróżnikach mowa, w wyprawie wezmą udział Joanna Maślankowska, 25-letnia, zafascynowana wielkimi podróżami absolwentka geografii. Joanna ma tendencje do podnoszenia sobie adrenaliny. Jest miłośniczką wszelkiej aktywności turystycznej, której towarzyszy kamień i piasek. Wraz z nią na wyprawę do Islandii uda się Adam Wnuk, 29-letni magister gospodarki przestrzennej. Adam to pasjonat podróży i logistyczny organizator wszelkich wyjazdów – który, jak zapewnia, ze swoim GPS-em w głowie nie zgubi się i na końcu świata.

Wyprawa autostopem rozpocznie się 6 maja i potrwa miesiąc. – Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (jak mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry – obiecują organizatorzy. – Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. Chcemy zachęcić ludzi do otworzenia wyszukiwarki takich lotów i kupna biletów – dodają.

Ich celem jest promowanie turystyki aktywnej. – Spotykając się często ze stwierdzeniem „Islandia? A co tam robić przez miesiąc?!”, pragniemy udowodnić, jak bardzo opłaca się jechać w ten rejon, gdzie w zasięgu ręki spotyka się potęga czterech żywiołów – zapewniają organizatorzy.

Więcej szczegółów o tym projekcie znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej podrozalternatywna.wordpress.com. PetroNews jest patronem medialnym wyprawy, która będzie relacjonowana na bieżąco na łamach naszego portalu.