REKLAMA

Cztery medale dla płocczan w taekwondo

REKLAMA

W marcowy weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrane zostały zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF. Turniej został zorganizowany w formie otwartej międzynarodowej. Do zawodników klubu LKS „Puncher” Płock trafiły aż cztery medale.

Zawody, do których zgłosiło się ponad 400 uczestników reprezentujących kluby z całej Polski, Słowacji i Białorusi, były rozgrywane aż na siedmiu matach jednocześnie. Wśród startujących było również 5 zawodników LKS „Puncher” Płock (dwoje dzieci, jeden młodzik i dwóch kadetów), którzy łącznie zdobyli 4 medale – dwa brązowe, jeden srebrny i złoty.

W kategorii dzieci (8-9 lat) wystartowały dwie zawodniczki: Alicja Pekról i Weronika Pekról. Dzieci rywalizowały w konkurencji minikyorugi (jest to walka w ograniczonym kontakcie, wyłącznie na ochraniacz tułowia typu hogo, a więc bez technik nożnych na głowę, mimo wszystko chronioną przez kask ochronny głowy z dodatkową szybą części twarzowej). Alicja wygrała wszystkie walki, zajmując 1. miejsce w swojej kategorii KF 3, starsza siostra Weronika, po zwycięskiej walce i jednej przegranej, zajęła 2. miejsce w kat. KF 4.

Najbardziej doświadczony Olivier Baranowski, który startował w kategorii 10-11 lat (kat. wag. 36 kg), tym razem miał nieco gorszy dzień i, jak to czasami w sporcie bywa, już w pierwszej walce musiał uznać nieznaczną wyższość przeciwnika ze Słowacji. Zgodnie z systemem pucharowym, odpadł z dalszej rywalizacji. Młodzicy, w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych, walczyli w kaskach z zasłoniętą plastykową szybką częścią twarzową.

Kategorię kadetów (12-14 lat) reprezentowało dwóch zawodników LKS „Puncher” – Kamil Fin (kat.wag. -53 kg) oraz Bartosz Osowski (kat. wag. -61 kg). Kamil najpierw trafił wolny los, przesuwając się do dalszej części drabinki w oczekiwaniu na zwycięzcę jednej z przedwalk, następnie wygrał walkę eliminacyjną z zawodnikiem z klubu UKS 10 Bydgoszcz. Natomiast w półfinale uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z klubu AZS OS Poznań, zajmując 3. miejsce i zdobywając brązowy medal Pucharu Polski. Bartosz w półfinale nie był w stanie sprostać bardzo doświadczonemu zawodnikowi z klubu UKS Taekwondo Środa Wielkopolska i, podobnie jak kolega klubowy, zawody ukończył na miejscu 3.– U wychowanków dało się zauważyć drzemiący w nich potencjał i dobre charaktery do rywalizacji w tej trudnej dyscyplinie sportu walki, co może być dobrze rokującym prognostą na przyszłość. Zawodnikom natomiast pozwoliło zdobyć pierwsze doświadczenie i zapoznać się z atmosferą, jaka panuje podczas startów w zawodach sportowych – podsumował zawody trener LKS “Puncher Płock, Piotr Maślanka.

Wartym podkreślenia jest fakt, że poza jednym zawodnikiem młodzikiem, pozostała czwórka to debiutanci w zawodach tej dyscypliny, którym przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia kup (pasy w taekwondo). Dlatego zdobycie na pięć startujących osób czterech: złotego, srebrnego i dwóch brązowych medali Otwartego Pucharu Polski, należy uznać za sukces.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez UMP w postaci dotacji udzielonej klubowi, biorącemu udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU