REKLAMA

„Czerwony Kapitan” w NK Przedwiośnie. Co jeszcze pojawi się w repertuarze?

REKLAMA

NK Przedwiośnie w nadchodzącym tygodniu przygotowało dla swoich widzów mnóstwo atrakcji! W repertuarze pojawią się nowe premierowe tytuły, nie zabraknie Spotkań Filmowych oraz poranków, przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach, czyli cyklu Bajkoranki. Jeśli nie macie jeszcze planów na nadchodzące dni, to koniecznie zajrzyjcie do płockiego kina!

Czerwony Kapitan

Ten polski film z pewnością zaskoczy niejednego widza! Maciej Stuhr ponownie wraca na ekrany, tym razem w najlepszym skandynawskim stylu. „Czerwony Kapitan” to ekranizacja powieści Dominika Dána, który na własnej skórze przeżył większość historii opisanych w książce. Słowacka premiera tego filmu, tylko w weekend premierowy zgromadziła w kinie rekordową liczbę widzów. W czym tkwi sukces tej produkcji?

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych, kryminalnych kwestii. Ich sprawcy nigdy nie ponieśli kary i nigdy nie poczuli się do odpowiedzialności za swoje czyny. W ręce Krauza (głównego bohatera) – ambitnego młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada właśnie jedna z nich. Na miejskim cmentarzu zostają odnalezione zwłoki z licznymi śladami tortur. Mimo świadomości grożącego niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem postanawiają głębiej poznać sprawę i rozwiązać skrywaną zagadkę. Z czasem okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą opinią specjalisty od ostatecznych przesłuchań z czasów minionej władzy. Do tej pory niewiele osób przeżyło spotkanie z nim. Z każdą chwilą główni bohaterowie odkrywają coraz więcej przerażających faktów, a podejrzenia dokonania zbrodni padają na najwyższych przedstawicieli policji i kościoła.

Co kryje w sobie ta kryminalna historia? Jakie tajemnice odkryją nasi bohaterowie? I czy uda im się ustalić prawdę minionych zdarzeń? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy was do NK Przedwiośnie już w najbliższy piątek, 26 sierpnia.

Nowe przygody Aladyna

Tym razem baśniowa postać przenosi się na ekrany kinowe, aby z humorem i wyobraźnią opowiedzieć swoją historię. Porywająca komedia dla całej rodziny, która pozwala nam oderwać się od codziennych obowiązków. Nie tylko dzieci odnajdą w niej radość! Słynna baśń została wzięta na warsztat przez grupę znakomitych komików. To właśnie oni nadali jej zupełnie nowe barwy, nie zatracając przy tym klasycznego schematu historii. „Nowe przygody Aladyna’ zostały okrzyknięte jednym z największych sukcesów francuskiej komedii.

Dwaj drobni złodzieje, uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym, znajdują schronienie w dziale dziecięcym. Szybko orientują się, że nie będzie to spokojne miejsce, takie które chcieliby sobie zapewnić. Dzieci zmuszają ich do opowiadania bajek i chcą w pełni wykorzystać obecność swoich „narratorów”. To dzięki nim przenosimy się do świata latających dywanów, pięknych księżniczek oraz przebiegłych czarodziejów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę wraz ze swoim sługą – wszechmocnym dżinem. Wspólnie z bohaterami przeżywamy niezwykłe przygody, które dzięki narratorom nabierają nieco satyrycznego wyrazu.

„Nowe przygody Aladyna” pojawią się w NK Przedwiośnie w najbliższy piątek, 26 sierpnia.Wszyscy albo nikt – Spotkania Filmowe

W każdy poniedziałek NK Przedwiośnie zaprasza swoich widzów na cykl Spotkania Filmowe. Tym razem będzie on połączony z projekcją filmu „Wszyscy albo nikt”.

Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio debiut Kheirona – popularnego nad Sekwaną komika irańskiego pochodzenia, to wciąż nierozstrzygnięta kwestia multikulturowości. Film bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się… rzeczywisty syn bohatera. Opowiada o życiu rodziców w Iranie, o ich spotkaniu, oświadczynach Hibata, narodzinach syna, narastającym w kraju terrorze i próby uwolnienia się od strachu, jaki w nim panuje. Porusza ważny i wciąż aktualny temat emigracji – prezentuje ludzi, którzy wyjeżdżają z kraju nie dlatego, że są spragnieni przygód i znudzeni życiem, lecz boją się represji za własne poglądy i chcą żyć spokojnie w demokratycznym kraju.

Akcja rozgrywa się na początku lat 80. W wyniku rewolucji bohater wraz z żoną i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Po przybyciu na miejsce, chce zintegrować się z lokalną społecznością biednej podparyskiej miejscowości. Zaczął walczyć z przemocą i codziennym gwałtem. Poczuł w sobie misję, którą pragnął realizować.

„Wszyscy albo nikt” to spora dawka humoru, która przeplata się ze scenami dramatycznymi. Pokazuje obraz człowieka, który walczy z szarą codziennością, chcąc w ten sposób zapewnić sobie i rodzinie lepszy byt. Chce ją ochronić od lęku, dramatu i strachu o lepsze jutro. Czy osiągnie swój cel? Czy lokalna społeczność poprze go w działaniach? Jak potoczą się dalsze losy Hibata? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w NK Przedwiośnie w najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia.

Paddington – Bajkoranki

Chociaż pochodzi z głębokiej dziczy, to jest bardziej kulturalny od niejednego mieszkańca największej stolicy Europy. Miś, który pragnie kochać i być kochanym, który podróżuje w pogoni za szczęściem. Pewnego dnia trafia na dworzec kolejowy, na którym czeka, aż los się do niego uśmiechnie i znajdzie rodzinę, która zaakceptuje go takim, jakim jest. Trafia do domu Brownów i całkowicie odmienia ich życie. Nikt nie spodziewał się, że nowy mieszkaniec może zamienić ich codzienność w przygodę, która nie zawsze będzie bezpieczna. Miś Paddington daje mnóstwo miłości, ale dba też o to, żeby w nowym domu nie zabrakło wrażeń!

Bajkoranki to cykl spotkań, przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Niedzielne poranki w towarzystwie ulubionych postaci wprawiają dzieci w dobry nastrój i dają radość na cały dzień! W tym tygodniu NK Przedwiośnie zaprasza na nie już 28 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU