REKLAMA

Czerwie w Alterstacji

REKLAMA

Kolejna Alterstacja odbędzie się już 15 lutego z przebojami niezależnej małopolskiej formacji, prezentującej alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu – zespołu Czerwie.

Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa w Beskidzie Małym. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Członkowie Czerwi są także autorami wielu innych kosmicznych projektów teatralno-filmowo-plastycznych.

Zagrali dotąd około 300 koncertów. W 2004 roku ukazał się oficjalnie album pt. „Padlina”, a w 2008 limitowany projekt wystawienniczy pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”. W muzyce zespołu nie ma sztywnych reguł podziału na style. Usłyszymy u nich brzmienia akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych, połączone transowym rytmem perkusji. Jak piszą na swojej stronie internetowej – jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia, łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek oraz bezpretensjonalnych tekstów.

Trzon grupy stanowią:
Wojtek Boski Zaborowski – akordeon, głos, klawisze
Maciek Dziki Kudłacik – głos, gitara, mandolina
Paweł Gacek Zawarus – perkusja
Piotrek Bogunia – gitara basowa.Koncert grupy w ramach Alterstacji odbędzie się 15 lutego o godz. 19 w sali widowiskowej POKiS. Bilety w cenie 15 zł.

info: czerwie.com.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU