REKLAMA

Czas ruszyć „Śladami przeszłości ku przyszłości”

REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku poprowadzi swoich czytelników w podróż „Śladami przeszłości ku przyszłości” za sprawą wystawy, którą można oglądać w holu głównym instytucji.

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza do zwiedzania interesującej wystawy czasowej. Prezentowane w gablotach książki i fragmenty tekstów oraz grafiki połączone z cytatami obrazują interesujące połączenie poezji z futurologią.

To doskonała okazja do refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

– Bohaterami wystawy zatytułowanej „Śladami przeszłości ku przyszłości”, są wybitne postaci polskiej literatury.
Prezentujemy twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Stanisława Lema, upamiętniając 100. rocznicę ich urodzin – wyjaśnia nauczyciel bibliotekarz, Tatiana Jastrzębska.

Na wystawie znalazły się wybrane pozycje i utwory ze zbiorów Biblioteki, a także ekspozycja planszowa pt. „Lem”, którą Biblioteka Pedagogiczna w Płocku otrzymała dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Wyjątkowe i oryginalne grafiki współczesnych artystów promują dzieła Mistrza, przenosząc zwiedzających w świat fantastyki.– Kody QR dostępne na plakatach zapraszają nas do audioteki i czytania Lema na żywo – zwraca uwagę Tatiana Jastrzębska.

Wystawa udostępniona jest do zwiedzania w holu wystawowym Biblioteki Pedagogicznej w Płocku do końca grudnia 2021 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU