Oddziału Klubu HDK Legion w Płocku zaprasza na kolejną akcję zbiórki krwi „Krwawa Festa”. Krwiobus stanie na parkingu przy „Siedemdziesiątce” już we wtorek.
Reklama
Kolejna w tym roku Krwawa Festa odbędzie się 12 września. Krwiobus pojawi się na parkingu przy Zespole Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” w Płocku (al. Jana Kilińskiego 4). Każdy, kto odda krew, przyczyni się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
Hasłem wydarzenia jest „Moja Krew, Twoje życie”. Akcja potrwa od godziny 9 do 13. Aby oddać krew, warto przyjść wyspanym i wypoczętym. Należy być zdrowym i nie wolno na 24 godziny przed oddawaniem krwi spożywać alkoholu. Warto zjeść lekkie śniadanie, a dzień wcześniej pić więcej wody. Trzeba też ze sobą zabrać dowód osobisty.
Organizatorem „Krwawej Festy” jest Oddział Klubu HDK Legion w Płocku. Organizację akcji wsparł Urząd Miasta Płocka. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka i Starosta Płocki.
Partnerami akcji są: Legion Klub HDK, Festa Italiana, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, RCKiK Płock, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu”, Urząd Miasta Płocka, Starostwo Powiatowe w Płocku, RECON Agencja Eventowa, Jacek Kozłowski fotografia, Centrum Nadruku Maciej Galon, Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.



![Beata Ogończyk-Mąkowska: Na pasję nigdy nie jest za późno [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/beata-makowska-120x86.jpeg)

















![Hejt boli naprawdę. Młodzież ze Staszica o przemocy słownej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic_hejt-360x180.jpeg)
![Akademia Wodorowa ORLEN rusza z czwartą edycją [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/AkademiaH2_2026-29-360x180.jpg)


![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)








![Książulo w schroniskach i… w Sierpcu [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/ksiazulo_psy-360x180.jpg)





![Pobiegli tropem historii. Bieg „Tropem Wilczym” w Radotkach [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/tropem_wilczym2026-360x180.jpeg)




![ORLEN Stadion oficjalnie otwarty. Wiceprezes ORLENU przewidział wynik inauguracyjnego meczu! [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2023/09/stadion-17-360x180.jpg)












