REKLAMA

Czas na urodziny Broniewskiego

REKLAMA
fot. Józef Pleczyński

Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza do udziału w imprezie urodzinowej Władysława Broniewskiego. Happening odbędzie się w sobotę przy pomniku poety.

Jak co roku, płoccy aktorzy przygotowali happening z okazji urodzin Władysława Broniewskiego. Teatr zaprasza 17 grudnia o 21.30 na tradycyjne spotkanie przy pomniku płockiego poety.

PowiązaneTematy

– Zabierzcie termosy z gorącą herbatą i chodźcie z nami mówić wiersze poety. Wspólnie zakończmy świętowanie Roku Broniewskiego w Płocku – zachęcają aktorzy.

Urodzinowe happeningi pod pomnikiem Broniewskiego Teatr Dramatyczny w Płocku organizuje od 1997 roku. Aktorzy przez wszystkie te lata nie opuścili ani jednej rocznicy.

– Czasem wieczory miały rozbudowaną formę, zaczynały się w płockich kawiarniach, czasem było to spontaniczne pójście pod pomnik. Ale zawsze były. Były mróz i śnieg, były ciepłe grudniowe wieczory, ale żadna pogoda nie przeszkadza, jeśli ludzie chcą się spotkać i być razem – wspominają artyści.

Spacer „Śladami Broniewskiego w Płocku” [ZDJĘCIA]W tym roku aktorzy uczcili Broniewskiego na wiele różnych sposobów. Stworzyli projekt „Broniewski znów w Płocku”. Pod tą nazwą kryły się happening z okazji 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Broniewskiego w Płocku „Happening Broniewski. Rekonstrukcja/Odkłamanie”, spacer performatywny „Śladami Broniewskiego w Płocku”, premiera sztuki „Broniewski” Radosława Paczochy w reżyserii Julii Mark oraz gościnny wieczór poezji w Muzeum Broniewskiego w Warszawie.

– Choć rok Broniewskiego się kończy, my o poecie nie zapomnimy. W styczniu zapraszamy na kolejne terminy spektaklu „Broniewski”. A pod pomnikiem poety z pewnością spotkamy się za rok – zaznaczają płoccy aktorzy.

„Broniewski” na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku. Aktorzy wystąpią w maskach

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU