REKLAMA

Cotex dostał duży zastrzyk finansowy. Budowa przyspieszy?

REKLAMA

Jak poinformowała Atlantis S.A. z siedzibą Płocku, zarząd firmy udzielił pożyczki spółce Nowy Cotex, która realizuje przebudowę dawnego budynku Zakładów Dziewiarskich Cotex. Czy ta kwota pomoże w dokończeniu inwestycji?

PowiązaneTematy

COTEX (1)A jest to kwota znaczna – do maksymalnej wysokości 24 milionów złotych. Środki te spółka Nowy Cotex ma przeznaczyć na dokończenie modernizacji i przebudowę budynku Cotexu przy al. Piłsudskiego 35 oraz na spłatę bieżących zobowiązań spółki. Warto wspomnieć, że Atlantis jest udziałowcem spółki Nowy Cotex – w 2012 roku Rada Nadzorcza spółki wyraziła zgodę na nabycie udziałów w Nowym Coteksie, przekazując jednocześnie aportem te udziały do spółki Flavio Planet (spółka stowarzyszona z Atlantis).

Pożyczkę Nowy Cotex będzie spłacał do 2028 roku, pierwszą ratę przekaże w marcu 2015. Zabezpieczeniem spłaty jest szereg zabezpieczeń, w tym m.in. przeniesienie użytkowania wieczystego gruntu oraz własności budynku przy al. Piłsudskiego 35 na rzecz Atlantis SA.

Skontaktowaliśmy się z Mariolą Bączyk, prezesem zarządu Nowego Cotexu, która pełni tę funkcję od kilku dni. Pani prezes, ze zrozumiałych względów, nie chce jeszcze składać żadnych deklaracji, dotyczących terminu zakończenia inwestycji czy potencjalnych najemców. – Pożyczka na pewno wpłynie na kontynuację prac, jednak na jakiekolwiek szczegóły jest jeszcze za wcześnie – powiedziała w rozmowie z nami.COTEX (3)

Inwestycja przebudowy budynku po dawnym Zakładzie Dziewiarskim Cotex, który istniał w Płocku od 1975 roku, zakłada powstanie tam powierzchni biurowych, usług medycznych, pocztowych czy bankowych. Na najwyższej kondygnacji zaplanowano strefę odnowy biologicznej, salę fitness (taneczną) z urządzeniami przeznaczonymi do ćwiczeń wysiłkowo-siłowych oraz dodatkowymi elementami sali relaksu np. sauna fińska, łaźnia turecka, jacuzzi. Przewidywane są tam również usługi gastronomiczne oraz market spożywczy.

Atlantis S.A. to płocka firma z grupą kapitałową, która zajmuje się udzielaniem dużych pożyczek gotówkowych podmiotom gospodarczym, prowadzącym swą działalność na terenie Polski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU