REKLAMA

Coraz więcej „Miejsc przyjaznych seniorom” w Płocku

REKLAMA

– Jest to wyjątkowa okazja, bo dzisiaj przekazujemy kolejne certyfikaty dla miejsc przyjaznych seniorom, które zostały przyznane na wniosek Płockiej Rady Seniorów w trzeciej edycji akcji „Miejsce przyjazne seniorom” – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas imprezy kulturalnej pod nazwą „Taneczne wtorki”, na terenie „Zielonego Ogródka” Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy pl. Dąbrowskiego.

PowiązaneTematy

Do 19 płockich firm i instytucji już posiadających certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom”, we wtorek, 28 lipca, dołączyły 4 kolejne. Są nimi: firma LeaderSfera twórca Akademii Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Arturo Bowling Club oraz City Spa.

– Miejsca, które otrzymały dziś certyfikaty, mają dla nas ogromne znaczenie – stwierdziła Jadwiga Korneszczuk, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Okręgowego w Płocku. – Moi seniorzy, chodząc z wnukami i całymi rodzinami w okresie lata, wiosny, jesieni, a nawet i zimy, na przeróżne spacery, mogą korzystać z dużych upustów firm i instytucji przyjaznych seniorom – dodała. – Miejsc przyjaznych seniorom jest już dużo i bardzo się cieszę, że do akcji przyłączają się kolejne – podsumowała przewodnicząca płockich seniorów.Celem akcji „Miejsce przyjazne seniorom” jest poprawa sytuacji społecznej osób starszych w Płocku, a to dzięki wyróżnieniu i promowaniu miejsc otwartych na potrzeby i możliwości seniorów, które z uwagi na zniżki oferowanych usług wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób starszych. Umożliwiają tym samym emerytom i rencistom korzystanie z ich bogatej oferty dużo taniej. Dzięki temu osoby starsze włączają się aktywnie w życie społeczne miasta.

Poniżej prezentujemy listę pozostałych 19 płockich firm i instytucji, posiadających certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom”:

1.Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego
2. Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” Sklep nr 120
3. Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda”Sklep nr 257
4. Gabinet Kosmetyczny Teresa Bożena Owczarek
5. Kawiarnia „Vis a Vis” Lidia Jarzyńska
6. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, Filia biblioteczna nr 8
7. Płocka Galeria Sztuki
8. Biblioteka im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego
9. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, Dział Zbiorów Audiowizualnych
10. Kawiarnia muzyczno-artystyczna „Czarny Kot”
11. Muzeum Mazowieckie
12. Klub Osiedla Kochanowskiego PSML-W
13. Klub Osiedla Łukasiewicza PSML-W
14. Klub Osiedla Dworcowa PSML-W
15. Spółdzielczy Dom Kultury PSML-W
16. PPHU Centrum Języków Obcych – YLC s.c.
17. Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa
18. Rodzinny Ogród Działkowy im. „Powstańców”
19. Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki.